EUR/USD nie powróci do poziomu 1,10 w najbliższym czasie, według SocGen

EURUSD pozostaje ujemny poniżej 1,0950

Piątkowa sesja była bycza zarówno dla rentowności obligacji, jak i dolara, co teraz skierowało uwagę na nadchodzące publikacje danych.

Wydaje się, że rynek skupia się teraz na tym, który bank centralny jako pierwszy wykona ruch w kierunku obniżek stóp procentowych. Początkowe komunikaty Fed wskazywały na taki wynik, ale prezes NY Fed szybko temu zaprzeczył.

Brak rozmów o obniżkach stóp przez EBC i Fed

Po stronie EBC również nie ma oficjalnego komunikatu, ponieważ nawet przedstawiciele EBC uważają, że obniżki stóp procentowych nadal nie są istotne w tym środowisku.

W rezultacie presja ze strony banków centralnych nieco zmalała, ale nie oznacza to, że podobny spokój zapanuje na rynkach obligacji.

Wszelkie spadki na EUR/USD będą niwelowane przez fakt, że możliwość szybkich obniżek stóp przez EBC w stosunku do Fed jest już wyceniona. Tak więc, o ile nie nastąpią żadne istotne zmiany, EUR/USD raczej nie powróci do poziomu 1,10 w najbliższym czasie.

Teraz rynek stoi przed kilkoma pytaniami, które będą dyktować, dokąd zmierza EUR/USD. Po pierwsze, jak Fed i EBC będą postrzegać niższe wskaźniki bezrobocia w odniesieniu do inflacji? A co z możliwością podwyższenia stóp w 2024 r.? Czy banki centralne dokonają 2-3 obniżek stóp w 2024 r.?

Odpowiedź na wszystkie te pytania będzie miała ogromne znaczenie dla EUR/USD. Wszelkie komentarze lub spotkania odpowiednich banków centralnych będą uważnie obserwowane, aby uzyskać te odpowiedzi.

Po stronie EBC wciąż nie wiadomo, czy cel 2% inflacji w 2025 r. jest możliwy do osiągnięcia, czy też nie. Wszelkie wskazówki dotyczące stałej inflacji w 2024 r. mogą ponownie doprowadzić do kilku podwyżek stóp procentowych. Podobnie Fed może podjąć takie same działania, jeśli inflacja okaże się bardziej lepka niż początkowo.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry