EUR/USD na ścieżce odbicia w okolicach 1,0500

EURUSD pozostaje ujemny poniżej 1,0950

Kurs EUR/USD znajduje się w pobliżu poziomu 1,0500 po odreagowaniu, które rozpoczęło się od 1,0488 (8-miesięczne minima). Chociaż para wzrosła tylko o kilka pipsów, nadal oznacza to trochę nadziei dla byków. W przeważającej części wydaje się, że dolar (USD) konsoliduje swoje zyski przed ważnymi wskaźnikami ekonomicznymi, takimi jak niemiecka inflacja.

Bliższe spojrzenie na parę euro/dolar mówi nam, że poziom 1.0488 (najniższy) był ostatnio widziany dopiero w marcu. W ujęciu od początku roku (2023) poziom ten był również tylko o 5 pipsów wyższy.

EUR/USD w obszarze wyprzedania w pobliżu 1,0488

Na razie EUR/USD znajduje się bardzo blisko poziomu 1.0500 z przeważnie niedźwiedzim nastawieniem. Wykres dzienny EUR/USD pokazuje, że RSI przekroczył już poziom 30, co sugeruje wyprzedanie.

W końcu sensowne jest myślenie, że EUR/USD skonsoliduje się wyżej po 7 dniach konsekwentnej sprzedaży. Mimo wszystko niedźwiedzie ryzyko na EUR/USD jest nadal bardzo realne i wymaga ostrożności.

Wykres 4-godzinny EUR/USD pokazuje również, że trwa odbicie, ponieważ para ostatecznie dotknęła dna kanału spadkowego. Tak więc, nawet jeśli trend niedźwiedzi pozostanie na miejscu, bardzo prawdopodobna jest niewielka konsolidacja lub korekta.

Ale jeśli para ponownie wznowi trend spadkowy i przełamie wsparcie 1.0480, doprowadzi to parę euro/dolar do poziomu wsparcia 1.0455. Na szczycie najbliższym oporem, na który należy zwrócić uwagę, jest 1.0550.

Po stronie fundamentalnej jest bardzo mało akcji, ponieważ komentarze członka EBC również miały bardzo niewielki wpływ na EUR/USD. Na razie EBC pozostaje zależny od danych, aby wyrzeźbić kolejny ruch w swojej polityce.

Na razie dominującym tematem jest siła dolara, która sprawia, że euro i inne waluty tracą na wartości. Ale w ciągu najbliższych kilku tygodni może się to zmienić, jeśli EBC również przyjmie bardziej jastrzębie podejście.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry