EUR/JPY powyżej 158 przed posiedzeniem BoJ

EUR/JPY powyżej 158 przed posiedzeniem BoJ

Bardzo oczekiwane posiedzenie Banku Japonii jest tuż za rogiem i wydaje się, że EUR/JPY na razie trzyma się swoich zysków.

Dziś EUR/JPY zdołał zbliżyć się do 159 tylko po to, by doświadczyć sprzedaży, ponieważ transakcje przygotowują się na wydarzenie o dużej zmienności. Na razie EUR/JPY wymienia ręce na poziomie 158,26, koncentrując się na nadchodzącej decyzji BoJ.

Dane fundamentalne ze strefy euro wskazują na spadek niemieckiej inflacji. Oznacza to, że EBC może teraz pozwolić sobie na wstrzymanie kampanii podwyżek stóp procentowych, ponieważ w końcu ma dowód na ochłodzenie inflacji. Zmiana ta będzie świeżą odskocznią dla gospodarek UE, które już zmagają się z rekordowymi stopami procentowymi.

Jednak jedyną niedźwiedzią wiadomością dla wspólnej waluty jest PKB Niemiec za III kwartał, który nadal jest ujemny. Ale to także dobra wiadomość, biorąc pod uwagę, że tempo spadku PKB nie było tak duże, jak oczekiwał tego rynek!

Z drugiej strony mamy posiedzenie BoJ, które przyćmiewa wszystkie inne wiadomości. Kluczową kwestią jest to, w jaki sposób polityka BoJ zostanie zmieniona po ostatnich wydarzeniach. Według rynków jen umocni się po posiedzeniu BoJ, co jest głównym powodem, dla którego EUR/JPY doświadcza pewnej sprzedaży.

Jeśli zwrócimy uwagę na wykresy, ramy czasowe D1 EUR/JPY pokazują, że akcja cenowa jest nadal powyżej chmury Ichimoku pomimo niedawnej wyprzedaży. Ale jeśli EUR/JPY nie zmieni kierunku, spadnie do 157,69, który znajduje się wewnątrz chmury.

Wcześniej obecny jest również poziom 158, który jest

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry