EUR/JPY handluje powyżej 156 bez wyraźnego kierunku

EUR/JPY testuje poziom 159,00 jako wsparcie, przed nami bardziej niedźwiedzi wzrost

EUR/JPY wydaje się nie mieć kierunku, ponieważ naprzemiennie zmienia się między trendem niedźwiedzim i zwyżkowym. Na razie para handluje powyżej 156 po odreagowaniu strat z ostatniego dnia.

Najlepszym terminem opisującym obecną akcję cenową EUR/JPY jest „konsolidacja”. Według analityków wszelkie wyższe ruchy poza zakres konsolidacji spowodują wzrost EUR/JPY do około 158,65. Następny w kolejności jest poziom 159,76, który jest również szczytem z 30 sierpnia.

160.00 pozostaje ważnym poziomem oporu

Jeśli byki EUR/JPY pokonają wszystkie te poziomy oporu, następnym celem będzie 160,00, który jest również ważną strefą oporu. Od obecnej ceny strefa 160,00 jest oddalona o ponad 350 pipsów, co sugeruje, że byczy cel jest oparty na optymizmie.

Wręcz przeciwnie, szanse na ruch w dół w EUR/JPY są również obecne, z najbliższym wsparciem na poziomie 156,00, a następnie 155,50. Następnie mamy również 154,34, który jest najniższym poziomem od 3 października, a także najniższym miesięcznym poziomem dla pary.

Każda niedźwiedzia korekta na EUR/JPY spowoduje spadek pary w kierunku tych poziomów. Ponadto musimy również wziąć pod uwagę, że interwencja BoJ może również odgrywać rolę w kierunku EUR/JPY.

Ogólnie rzecz biorąc, Japonia nie będzie zadowolona z deprecjacji JPY w stosunku do EUR, co może się zdarzyć, jeśli EUR/JPY wzrośnie. Tak więc, gdy EUR/JPY przekroczy pewien limit, BoJ ponownie zainterweniuje na rynkach, aby wesprzeć japońskiego jena.

W perspektywie długoterminowej nastawienie dla EUR/JPY jest pozytywne, o ile kurs znajduje się powyżej SMA 200 na wykresach dziennych. Na razie 200 SMA znajduje się w pobliżu 149,72, co oznacza, że długoterminowy kierunek EUR/JPY jest już zwyżkowy pomimo konsolidacji w najbliższym czasie.

Wreszcie, EBC będzie również kluczowym graczem, który może wpłynąć na obecną akcję cenową EUR/JPY. Jastrzębi EBC będzie sprzyjał wzrostom EUR/JPY, podczas gdy gołębi EBC doprowadzi do innego wyniku.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry