EUR/GBP wzrasta powyżej 0,8500 po słabych danych o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii

EUR/GBP lekko zwyżkuje w pobliżu 0,8535

Po opublikowaniu negatywnych danych o sprzedaży detalicznej z Wielkiej Brytanii para EUR/GBP odświeżyła nowe maksima i znalazła się w pobliżu poziomu 0,8545. Niedawny wzrost EUR/GBP podkreśla również, że rynki mniej obawiają się spowolnienia w gospodarce niemieckiej i całej strefie euro.

W nadchodzącym tygodniu nastroje rynkowe będą ostrożne, ponieważ uwaga skupi się na kluczowych wydarzeniach. To kolejny czynnik, który pozwolił EUR pokonać GBP i odświeżyć się z tygodniowych minimów.

Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii w lipcu wyniosła -1,4%

W lipcu dane o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii wyniosły -1,4% rok do roku wobec oczekiwań na poziomie -2,21%. A jeśli spojrzymy na podstawowe dane dotyczące sprzedaży detalicznej, spadły one o -3,4% r / r wobec prognozy -2,2%.

Z drugiej strony, dane o nadwyżce handlowej oparte na korekcie sezonowej i niesezonowej również odnotowały wzrost.

Ostatnie dane pokazują, że nadwyżka handlowa (s.a.) wzrosła do około 12,5 mld euro. Podobnie nadwyżka handlowa (n.s.a) wyniosła 23 mld. Obie te wartości były wyższe niż poprzednie, a nawet prognozowane.

Wcześniej poznaliśmy również dane o PKB za II kwartał, które okazały się zgodne z prognozami.

Patrząc w przyszłość, para EUR/GBP cofa się, a nawet doświadcza pewnej sprzedaży, ponieważ inwestorzy przygotowują się do sympozjum w Jackson Hole i innych ważnych wydarzeń.

Z technicznego punktu widzenia wzrost EUR/GBP powyżej poziomu 0,8545 będzie niezbędny, jeśli byki EUR/GBP chcą pozostać istotne. Wręcz przeciwnie, przełamanie wielomiesięcznych minimów sprawi, że byki GBP ponownie przejmą kontrolę.

Ogólnie rzecz biorąc, techniczna i fundamentalna konfiguracja EUR/GBP daje wskazówki dotyczące niektórych ważnych działań cenowych w nadchodzącym tygodniu. Biorąc pod uwagę akcję cenową z ostatniego tygodnia, możemy zobaczyć huśtawkę w dowolnym kierunku.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry