EUR/GBP spada poniżej 0,8750 z powodu słabości euro

EUR/GBP lekko zwyżkuje w pobliżu 0,8535

W ubiegłym tygodniu EUR/GBP próbował osiągnąć nowe maksima, ale nie udało mu się to. Teraz para wróciła poniżej poziomu 0.8750 w obliczu widocznej słabości EUR. Jednocześnie jest to również oznaka siły funta szterlinga (GBP), która powoduje spadek pary.

Kalendarz ekonomiczny w tym tygodniu jest bardzo ubogi w odniesieniu do euro i funta szterlinga. W rezultacie w pierwszej połowie tygodnia ruchy będą niewielkie. Jednak druga połowa tygodnia pokaże odczyt PMI dla Wielkiej Brytanii i obszaru UE.

Według analityków odczyty PMI z UE wykażą niewielką poprawę. Z drugiej strony oczekuje się, że odczyty PMI z Wielkiej Brytanii będą na tym samym poziomie, co ostatnie odczyty.

Oczekiwana poprawa wskaźników PMI w UE

Ponadto oczekuje się, że złożony wskaźnik PMI (UE) również wzrośnie do 46,9 z wcześniejszej wartości 46,5. Podobnie oczekuje się, że PMI dla przemysłu i usług również wykaże wzrost.

Jeśli chodzi o Wielką Brytanię, wskaźnik PMI z S&P Global prawdopodobnie wyniesie około 48,7, co jest odczytem z ostatniego miesiąca. Jeśli chodzi o komponent usługowy, będzie on również wynosił około 49,5. Ponadto część produkcyjna wskaźnika PMI wyniesie około 45,0 z wcześniejszej wartości 44,8.

Jeśli spojrzymy na dzisiejsze wyniki EUR w stosunku do innych walut, wygląda na to, że EUR straciło najwięcej w stosunku do JPY. W pewnym sensie możemy powiedzieć, że słabość EUR jest szersza i można ją zaobserwować na wielu parach.

Chociaż EUR/GBP wykazał słabość w poniedziałek i wtorek, nadal znajduje się powyżej długoterminowej SMA (200). Jest to znak, że EUR pozostaje dobrze wycenione pomimo krótkoterminowej słabości.

W rzeczywistości EUR/GBP osiągnął poziom 0,8766 zaledwie tydzień temu, co stanowi 6-miesięczne maksimum. Więc nawet jeśli EUR/GBP wykazuje krótkoterminową słabość, nie powinniśmy zapominać o długoterminowym trendzie.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry