EUR/GBP może zmierzać w kierunku 0,89, według Danske Bank

EUR/GBP lekko zwyżkuje w pobliżu 0,8535

Ekonomiści Danske Bank uważają, że para EUR/GBP prawdopodobnie zyska na wartości w 2024 roku. Wyznaczyli byczy cel na poziomie 0,89 dla EUR/GBP, co sugeruje, że para ma jeszcze więcej impetu wzrostowego.

Kilka dni temu EUR/GBP spadł po oświadczeniu wydanym przez Bank Anglii. Spadek został jednak szybko odwrócony po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego (EBC).

BoE utrzymuje stopę procentową na historycznym poziomie 5,25%

Bank Anglii (BoE) nie dokonał żadnych zmian w swojej stopie procentowej, która pozostała na niezmienionym poziomie zbliżonym do historycznych 5,25%. Ponadto Bank Anglii wygłosił również kilka jastrzębich komentarzy, które uspokoiły pogłoski o obniżkach stóp w 2024 roku.

Analitycy uważają, że w 2024 r. względne stopy procentowe (porównanie EBC i BoE) będą ujemne dla GBP. W rezultacie EUR/GBP prawdopodobnie wzrośnie z obecnego poziomu 0,86. Jeśli więc spojrzymy na byczy cel na poziomie 0,89, wydaje się, że para może zyskać dodatkowe +300 pipsów również w 2024 roku.

Jednak większość z nich opiera się na założeniu, że względna stopa procentowa w Europie będzie wyższa niż w Wielkiej Brytanii. Ale jeśli okaże się to pozytywne, oznaczałoby to większy spadek EUR/GBP. W takim przypadku poziomy wsparcia na 0,85, 083 i 0,80 staną się naprawdę ważne.

Ogólnie rzecz biorąc, wygląda na to, że rok 2024 będzie rokiem obniżek stóp procentowych, ponieważ kilka banków centralnych, w tym Rezerwa Federalna (USA), już dało wskazówki. W tym kontekście istnieje duża szansa, że zobaczymy podobne działania ze strony Banku Anglii i EBC.

Perspektywy krótkoterminowe sugerują jednak, że EUR/GBP będzie spadać, co oznacza, że euro będzie miało przewagę nad funtem. Po pierwszej obniżce stóp procentowych przez którykolwiek z banków (EBC lub BoE) sytuacja może ulec zmianie i zapewnić nowy kierunek dla EUR/GBP.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry