EUR/GBP lekko zwyżkuje w pobliżu 0,8535

EUR/GBP lekko zwyżkuje w pobliżu 0,8535

Wydaje się, że EUR/GBP odnotował niewielkie zyski podczas piątkowej sesji i można go zobaczyć w pobliżu 0,8535. Na wykresie dziennym EUR/GBP ogólny sentyment jest neutralny do niedźwiedziego, co sugeruje, że ostatnie zwyżki są tylko krótkoterminowe.

Jeden z ekspertów zauważył, że wygląda na to, że sprzedający EUR/GBP robią sobie przerwę. W końcu tylko w styczniu 2024 r. EUR/GBP stracił już -1,6% swojej wartości. Jeśli spojrzymy na wykres tygodniowy, wskaźniki nadal znajdują się w obszarze ujemnym, co oznacza, że sprzedający nadal są dominującą siłą.

GBP pod presją po komentarzach Boe

Spojrzenie na fundamenty EUR/GBP sugeruje, że GBP znajduje się pod pewną presją po gołębich komentarzach BoE. Chociaż nadal nie widać obniżki stóp procentowych, język używany przez BoE stał się łagodny. Jeden z członków „Swait Dhingra” głosował nawet za pierwszą obniżką stóp od kilku lat.

Wykres techniczny, taki jak D1, pokazuje, że EUR/GBP nadal znajduje się pod wpływem niedźwiedzi. RSI ma dodatnie nachylenie, ale nie udało mu się uciec z niedźwiedziego terytorium.

Jednocześnie MACD drukuje czerwone słupki z dominującym trendem niedźwiedzi. Gdzie indziej, 20, 100 i 200 SMA na wykresie EUR / GBP D1 pokazuje, że niedźwiedzie wciąż utrzymują się za rogiem.

A jeśli przejdziemy do tygodniowego wykresu EUR/GBP, zobaczymy, że niedźwiedzi sentyment jest nadal solidny. RSI, MACD i SMA również pokazują, że niedźwiedzie są pod kontrolą.

Mimo to eksperci uważają, że EUR/GBP prawdopodobnie skonsoliduje się od poniedziałku, ponieważ zamknął sześć tygodni na czerwono.

Należy również zauważyć, że podczas gdy GBP jest pod wpływem pogody z powodu BoE, EBC przyjął podejście bardziej zorientowane na dane.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry