Eu Stock Futures włączyć niższe wśród Chiny Us napięcia

Akcje europejskich banków wzrastają po tym jak Credit Suisse

Rynki akcji w całym regionie europejskim otworzyły się w poniedziałek niżej ze względu na wysokie napięcie geopolityczne między Chinami a USA. Dodatkowo inwestorzy musieli przetrawić dane o płacach z USA, które były silniejsze od oczekiwań.

Jeśli chodzi o kontrakty terminowe, to również były one notowane niżej na całej powierzchni. Kontrakty terminowe na DAX spadały o 0,5%, a CAC 40 Futures z Francji o 0,6%. W Wielkiej Brytanii kontrakt futures na FTSE 100 również spadł o 0,4%.

Rosnące ryzyko recesji w USA

Ostatnie dane o zatrudnieniu w USA dały do zrozumienia, że Fed ma jeszcze wystarczająco dużo miejsca, aby kontynuować podwyżki stóp. Jednak ta walka z inflacją może mieć duży wpływ na gospodarkę USA. W rzeczywistości efekt będzie tak znaczący, że zepchnie USA w recesję!

Zaledwie kilka dni temu Fed zrollował podwyżkę stóp o 25 punktów bazowych, co rozbudziło nadzieje, że Fed w końcu zakończy swój cykl podwyżek stóp. W wyniku tego optymizmu, akcje na całym świecie wzrosły w piątek.

Jednak w poniedziałek doprowadziło to do realizacji zysków. Jest to więc kolejny powód, dla którego akcje w UE były w poniedziałek niższe.

A jeśli spojrzymy na geopolitykę, to napięcia między USA a Chinami są wysokie. Jak wynika z wiadomości, chiński balon został zestrzelony przez USA. Według wersji amerykańskiej był to balon szpiegowski, natomiast chińscy urzędnicy twierdzą, że służył on do celów naukowych i meteorologicznych.

Ponadto chińscy urzędnicy powtórzyli, że dryfowanie balonów w przestrzeni powietrznej USA było przypadkowe.

A jeśli spojrzymy z powrotem na Europę, to dostaliśmy kolejną podwyżkę stóp o 50 punktów bazowych przez EBC, a jeszcze jedna podwyżka nastąpi na marcowym posiedzeniu. Oznacza to, że jeśli nadal będziemy mieli do czynienia z podwyżkami stóp w regionie UE, to będzie to miało zły wpływ na rynki akcji w UE.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry