EPS Apple będzie lepszy niż oczekiwano, według Goldman Sachs

Goldman Sachs rozważa sprzedaż swojej jednostki doradztwa inwestycyjnego

Goldman Sachs ponownie powraca z prognozą, zgodnie z którą Apple opublikuje lepszy niż oczekiwano wskaźnik EPS za ostatni kwartał. Według analityków EPS Apple wyniesie około 1,21 USD, czyli więcej niż oczekiwana wartość 1,19 USD.

Powodem wzrostu EPS są lepsze wyniki w sektorze usług i sprzedaży komputerów Mac. Jeśli spojrzymy na przychody z komputerów Mac, oczekuje się, że wyniosą one około 9,4 miliarda dolarów.

21,8 mld USD przychodów z sektora usług

Wcześniejsza prognoza przychodów ze sprzedaży komputerów Mac wynosiła 9,3 mld USD, a obecnie Goldman Sachs zmienił ją na 9,4 mld USD. Wręcz przeciwnie, FactSet ustalił kwotę 6,3 miliarda dolarów, która jest znacznie niższa niż 9,4 miliarda dolarów.

Według Goldman Sachs przychody Apple z usług wyniosą 21,8 mld USD, co oznacza wzrost o 11% rok do roku. W tym samym czasie rynek spodziewa się przychodów na poziomie 20,7 mld USD przy wzroście o zaledwie 6% rok do roku.

Przyczyną skoku przychodów z usług jest głównie wzrost wydatków na App Store. Podobnie, Apple cieszył się również wzrostem przychodów z sektora reklamowego. Wreszcie, AppleTV również przynosi firmie większe przychody.

A jeśli Fed zdecyduje się na obniżki stóp procentowych jeszcze w tym roku, będzie to kolejny pozytywny krok dla Apple i innych firm technologicznych.

Na chwilę obecną inwestorzy obawiają się ryzyka spadkowego i wyceny Apple Inc. Według nich baza użytkowników iPhone’a jest głównym fundamentem monetyzacji usług.

Ogólnie rzecz biorąc, Goldman Sachs uważa, że Apple poprawił wolne przepływy pieniężne wraz z lepszymi zyskami za ostatni kwartał. Jeśli wycena Apple przez Goldman Sachs okaże się prawdziwa, zobaczymy znaczny wzrost wartości akcji APPL. Ponadto zapewni to również wgląd w inne akcje technologiczne i ich wyniki w ostatnim kwartale.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry