Dow Futures zyskuje 0,2% w górę, zyski banków pozostają w centrum uwagi

Kontrakty terminowe na Dow pozostają stabilne przed publikacją danych o PKB za IV kwartał

Podczas piątkowej sesji kontrakty terminowe na amerykańskie akcje, takie jak Dow Futures, pozostały bez zmian, ale zakończyły tydzień na plusie. Eksperci kojarzą to zachowanie rynku ze „spokojem przed burzą”, ponieważ w ciągu najbliższych kilku dni pojawią się raporty o zyskach kilku amerykańskich banków za drugi kwartał.

Kontrakt Dow Futures zyskał w piątek 70 punktów, co odpowiada wzrostowi o 0,2%. Podobnie, S&P 500 Futures stracił 1 punkt, podczas gdy Nasdaq 100 Futures stracił 0,1% (8 punktów).

W czwartek większość amerykańskich indeksów benchmarkowych wzrosła po publikacji raportu PPI. Dane pokazały spowolnienie inflacji, co oznacza obniżki stóp procentowych, które ostatecznie pomogą rynkowi akcji.

Chociaż podwyżka stóp procentowych w tym miesiącu jest już przesądzona, dane PPI utorują drogę do obniżek stóp w późniejszym terminie. Teoretycznie jest to główny powód optymizmu na rynkach akcji.

Indeksy giełdowe pozostają w większości pozytywne

Pozytywne nastroje pomogły amerykańskim indeksom giełdowym wyjść na plus. Na początek DJIA wzrósł o 1,9% w ciągu dnia, podczas gdy S&P 500 zyskał 2,5%.

W tym samym czasie NASDAQ Composite zyskał 3,5%, co pozwoliło mu zamknąć jeden z najlepszych tygodni od początku marca.

Patrząc w przyszłość, wszystkie oczy zwrócone są teraz na sezon wyników kwartalnych, począwszy od JPMorgan, Citigroup, Wells Fargo i tak dalej. W większości przypadków wyniki tych firm mogą nie być tak dobre, biorąc pod uwagę, że rynek zawierania transakcji przeżywa obecnie okres suszy.

Jednak pomimo wszystkich negatywnych czynników, wyniki dużych banków prawdopodobnie pozostaną pozytywne, ale tempo wzrostu może się nieco zatrzymać.

Jeśli wyniki okażą się zgodne z oczekiwaniami, amerykańskie indeksy giełdowe i przyszłe indeksy będą dodatnie i mogą dalej zyskiwać na wartości.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry