Dolar pozostaje silny na 3-miesięcznym maksimum, ponieważ zakłady na obniżkę stóp zanikają

Dolar pozostaje silny na 3-miesięcznym maksimum, ponieważ zakłady na obniżkę stóp zanikają

Dolar amerykański wydaje się być mocny i silny, gdy podczas wtorkowej sesji osiąga prawie 3-miesięczne maksima. USD jest wspierany przez solidne rentowności obligacji skarbowych i zwiększone szanse na mniej agresywną kampanię obniżek stóp w tym roku.

Na razie indeks dolara amerykańskiego (DXY) jest notowany na poziomie 104.42, podczas gdy dzień wcześniej osiągnął 104.60. Ogólnie rzecz biorąc, ostatnie maksimum DXY w poniedziałek było jednym z najwyższych punktów obserwowanych w listopadzie 2023 roku.

W 2024 r. DXY zyskał 3%, podczas gdy w 2023 r. wyniósł -2%. Dlatego możemy powiedzieć, że DXY ma dobry początek, ponieważ Fed pozostaje stanowczy w kwestii stóp procentowych.

Dzień wcześniej dane pokazały wzrost w amerykańskim sektorze usług w styczniu. Zgodnie ze szczegółami, zatrudnienie w branży odbiło się wraz ze wzrostem nowych zamówień.

Dane pokazują, że sektor usług rozpoczął rok na solidnych podstawach.

Eksperci uważają, że ostatnia seria danych ekonomicznych z USA zmniejszyła wszelkie nadzieje na agresywną kampanię obniżek stóp procentowych przez Fed. W końcu nawet prezes Fed odrzucił pomysł szybkiej kampanii cięć stóp.

Od tego czasu szanse na wcześniejsze cięcia stóp w marcu lub kwietniu nadal maleją. Według narzędzia FedWatch szanse te wynoszą obecnie zaledwie 15%, podczas gdy na początku 2024 r. wynosiły aż 69%.

Na 2024 r. prognozuje się około 115 punktów bazowych (1,15%) obniżek stóp procentowych. W poprzednim miesiącu inwestorzy oczekiwali w tym roku obniżek stóp o 150 punktów bazowych (1,5%).

Według stratega walutowego OCBC, napięcia na rynku pracy wydają się powoli ustępować. Ponadto Stany Zjednoczone stoją w obliczu trendu dezinflacji, który utrzyma się przez dłuższy czas.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry