Dolar kanadyjski zyskuje dzięki odbiciu ropy naftowej

Wzrost liczby miejsc pracy w Kanadzie pozostaje na niezmienionym poziomie w grudniu

Jeśli spojrzymy na tygodniowe wyniki dolara kanadyjskiego (CAD), jest on na czerwono z dużą przewagą. Dolar kanadyjski zdołał jednak odnotować niewielki zysk (+5 pipsów) w ostatnim dniu handlowym tygodnia.

W tym tygodniu nie było zbyt wielu danych ze strony kanadyjskiej, co jest prawdziwym powodem, dla którego USD/CAD pozostał wspierany. W przyszłym tygodniu nie oczekuje się dużych zmian, ponieważ kalendarz ekonomiczny pozostaje lekki.

Chociaż USD / CAD jest na czerwono w tym tygodniu, skoczył o 1.65% od swoich tygodniowych minimów. Popyt na dolara kanadyjskiego (CAD) wynika głównie z ożywienia cen ropy w związku z lepszymi nastrojami rynkowymi.

Dolar kanadyjski zamyka tydzień blisko 1.379

USD/CAD rozpoczął tydzień od odbicia w pobliżu poziomu 1.3630, gdzie znajduje się 50 SMA. Od tego czasu niedźwiedzie zachowały kontrolę nad USD/CAD przez cały tydzień.

W rzeczywistości odbicie obserwowane na USD/CAD w poniedziałek zostało odrzucone w pobliżu 1,3100, gdzie znajdował się swing low z lipca.

Dlatego można śmiało powiedzieć, że następny cel dla byków USD/CAD znajduje się w pobliżu 1,3900, a następnie 1,3950 i 1,3975.

W piątek rynek ropy naftowej otrzymał niewielki impuls, który był również widoczny w dolarze kanadyjskim. Po odbiciu na rynku ropy Loonie zdołał zamknąć piątkową sesję z +5 pipsami. Najważniejsze jest jednak to, że parze udało się uniknąć zamknięcia dnia na czerwono.

W przyszłym tygodniu we wtorek poznamy amerykańską inflację CPI, co oznacza, że spodziewane są znaczne ruchy na USD/CAD. Analitycy przewidują, że jakikolwiek nagły skok CPI będzie oznaczał, że Fed będzie dalej zacieśniał gospodarkę. Wynik końcowy będzie pozytywny dla dolara amerykańskiego, ale tego samego nie można powiedzieć o gospodarce USA.

Wręcz przeciwnie, miękki odczyt inflacji oznacza, że Fed nie będzie miał powodu do wprowadzania drastycznych zmian w swojej polityce stóp procentowych.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry