Dolar kanadyjski (Cad) w pobliżu 1,34 w związku ze spadkiem cen ropy naftowej

Dolar kanadyjski (Cad) w pobliżu 1,34 w związku ze spadkiem cen ropy naftowej

Trend spadkowy cen ropy naftowej osłabił również dolara kanadyjskiego (CAD) w stosunku do dolara amerykańskiego. Ponieważ Loonie jest ściśle powiązany z towarami takimi jak ropa naftowa, naturalne jest, że CAD znajduje się pod presją.

W ciągu dnia handlowego kurs USD/CAD zmieniał się w tę i z powrotem, ale ogólny trend był negatywny dla CAD.

Podczas gdy CAD wykazuje słabość, dolar amerykański również nie jest tak silny, ponieważ odnotowano spadek rentowności obligacji. Ponieważ rentowność obligacji wykazuje ujemną presję przed CPI, inwestorzy przygotowują się do dostosowania się do nowej rzeczywistości, w której stopy procentowe mogą pozostać wysokie!

Pięć cięć stóp procentowych spodziewanych w 2024 r.

W 2024 r. Rezerwa Federalna dokona łącznie pięciu obniżek stóp procentowych. Na styczniowym posiedzeniu nie oczekuje się jednak obniżki stóp, ale marcowe posiedzenie to już inna historia.

Według Scotiabank, tygodniowy wykres USD/CAD sugeruje, że utworzyła się świeca młotkowa, która jest uważana za byczą. Mówiąc prościej, dolar kanadyjski może osłabić się w dłuższej perspektywie!

Dodatkowo USD zdołał pozytywnie zamknąć ostatni tydzień. Było to interesujące, biorąc pod uwagę, że para przeszła wiele wahań na wykresie intraday.

To również dodaje wiarygodności byczej formacji świecowej i podkreśla, że USD prawdopodobnie pozostanie dodatni w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Oczekiwany przedział cenowy dla USD/CAD w krótkim okresie wynosi od 1,34 do 1,35, a obecna cena jest już blisko 1,34.

Udane przełamanie 1,35 może otworzyć drzwi do kolejnych poziomów oporu dla traderów USD/CAD. Jednak kluczowym wydarzeniem ryzyka jest CPI, które może zmusić USD/CAD do zmiany kierunku. W takim przypadku musimy wziąć pod uwagę niskie ceny ropy naftowej i słabszego dolara amerykańskiego.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry