Dolar amerykański zamyka najgorszy tydzień od ponad 5 miesięcy po komentarzach Fed

Dolar pozostaje silny na 3-miesięcznym maksimum, ponieważ zakłady na obniżkę stóp zanikają

Dolar amerykański ostatecznie zakończył swój ostatni tydzień, czyniąc go jednym z najgorszych w historii od prawie 5 miesięcy. Tygodniowe straty dolara amerykańskiego były spowodowane komentarzami Rezerwy Federalnej, które były bardziej gołębie niż inne odpowiedniki, takie jak EBC.

Jeśli spojrzymy na Europejski Bank Centralny, pozostaje on zaangażowany w utrzymanie stóp procentowych. Jednak Fed znacząco zmienił swoją politykę, co spowodowało spadek wartości dolara amerykańskiego w stosunku do euro, jena i funta.

Cięcia stóp o 150 punktów bazowych w 2024 r.

Następnie odbyło się posiedzenie Banku Japonii, na którym inwestorzy uważnie obserwowali wszelkie jastrzębie sygnały. Na rynku krążą plotki, że BOJ w końcu zaprzestanie długoterminowej polityki niskich stóp procentowych i przejdzie na jastrzębie stanowisko.

Po posiedzeniu Fed inwestorzy mają teraz większą jasność co do tego, gdzie będą stopy procentowe w połowie i pod koniec 2024 roku. Komentarze prezesa Fed jasno dały do zrozumienia, że zacieśnianie polityki pieniężnej dobiegło końca.

Niedawna polityka doprowadziła do rozbieżności między innymi bankami, takimi jak EBC i Rezerwa Federalna. W rezultacie dolar amerykański stracił prawie -2% w ciągu tygodnia, co czyni go największą stratą, jaką obserwowano tylko w połowie lipca.

Rynek kontraktów terminowych jest teraz jeszcze bardziej gołębi, jeśli chodzi o perspektywy stóp procentowych, ponieważ podaje 75% szans na pierwszą obniżkę stóp w marcu przyszłego roku. Jeszcze kilka dni temu szanse na obniżki stóp kształtowały się na poziomie 40%.

Do końca 2024 r. stopa procentowa w USA zostanie obniżona o około 150 punktów bazowych, czyli prawie dwukrotnie więcej niż przewidywały prognozy Fed.

Niedawna zmiana fundamentalna doprowadziła do wzrostu ryzykownych aktywów, takich jak złoto, ale odbywa się to wbrew utracie USD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry