Dolar amerykański (USD) zyskuje na popycie, ponieważ zbliża się przemówienie Powella

Dolar amerykański wykaże słabość w 2024 r. w przypadku zmiany kursu przez Fed

Podczas środowej sesji giełdowej dolar pozostawał w popycie, ponieważ inwestorzy przygotowują się na przemówienie Jerome’a Powella, które ma się odbyć później.

Napływ w kierunku dolara amerykańskiego można postrzegać jako pozycjonowanie inwestorów przed wydarzeniem wysokiego ryzyka. Ponadto oznacza to również, że inwestorzy wierzyli, że dolar jest bezpieczniejszą opcją niż inne aktywa przed wystąpieniem prezesa Fed.

Ten zwiększony popyt na dolara również pchnął DXY w górę o 0.2% i był ostatnio obserwowany w pobliżu 105.587. Nagły skok DXY pozwolił mu wyjść z 2-miesięcznych minimów (104.84).

DXY w górę od tygodniowych minimów

Jeśli obecny trend indeksu dolara (DXY) utrzyma się, będzie to oznaczać zdrowy tygodniowy zysk dla dolara. W rzeczywistości skończy się to również odwróceniem spadku z ostatniego tygodnia.

Wszystko to dzieje się po tym, jak kilku mówców Fed dało jasno do zrozumienia, że podwyżki stóp procentowych są nadal na kartach, biorąc pod uwagę sytuację inflacyjną.

Wcześniej dolar amerykański doświadczył jednego z najgorszych tygodni, który był ostatnio widziany dopiero w połowie lipca. W tym czasie Fed unikał jastrzębich sygnałów, co spowodowało spadek dolara.

Teraz inwestorzy pozycjonują się, ponieważ przemówienie prezesa Fed dostarczy wskazówek na temat dalszych działań banku centralnego.

Według niektórych ekspertów, Fed prawdopodobnie przyjrzy się ryzyku związanemu ze stopami procentowymi przed dalszymi podwyżkami stóp. Tak więc, o ile nie nastąpi znacząca zmiana inflacji, szanse na dalsze podwyżki stóp procentowych przez Fed są bardzo mało prawdopodobne.

Jeśli Fed przekaże bardziej jastrzębi sygnał niż oczekiwał rynek, będzie to dodatkowo napędzać popyt na dolara. Wręcz przeciwnie, gołębi sygnał lub mieszane wiadomości odwrócą wszelkie ostatnie zyski obserwowane na DXY. Teraz jest to gra w wyczekiwanie dla dolara i innych walut.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry