Dolar amerykański spada w obliczu końca cyklu podwyżek stóp procentowych

Dolar amerykański wykaże słabość w 2024 r. w przypadku zmiany kursu przez Fed

Podczas wczesnej sesji giełdowej we wtorek dolar amerykański nadal spadał i jest obecnie notowany na najniższym poziomie od 1 roku w związku z obawami o zakończenie cyklu zacieśniania polityki Fed.

Dlatego nawet indeks dolara nadal traci punkty, co sygnalizuje słabość dolara w stosunku do 6 innych walut. Indeks dolara amerykańskiego stracił 0,1% swojej wartości w stosunku do pozostałych 6 walut i oscylował w pobliżu 99,415. Jeśli spojrzymy wstecz, indeks dolara jest tylko nieznacznie wyższy niż najniższy poziom z kwietnia 2022 r., wynoszący 99,362!

Obecne nastroje rynkowe nie sprzyjają dolarowi amerykańskiemu, ponieważ w grę wchodzi jeszcze tylko jedna podwyżka stóp procentowych. Następnie rynki oczekują, że Fed zakończy swój roczny cykl zacieśniania, ponieważ inflacja wykazuje oznaki spowolnienia.

Wszystkie te spekulacje spowodowały, że dolar amerykański odnotował jeden z najgorszych tygodni w ciągu 8 miesięcy, tracąc 2% swojej wartości w stosunku do innych walut.

Oczekiwanie na dane o sprzedaży detalicznej w USA

Wygląda na to, że rynek oczekuje teraz na publikację danych o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej w USA. Te publikacje ekonomiczne rzucą więcej światła na to, jak radzi sobie największa gospodarka świata, a także ujawnią ścieżkę stóp procentowych.

W większości przypadków sprzedaż detaliczna w USA prawdopodobnie poprawi się w czerwcu. Podobnie, produkcja przemysłowa w USA również wzrośnie w czerwcu i podkreśli odporność amerykańskiej gospodarki.

Wciąż jednak nie wiadomo, czy te publikacje ekonomiczne zmienią nastroje rynkowe, czy też nie!

Według analityka ING dane z ostatniego tygodnia są oznaką dezinflacji w USA, a jej skutki są widoczne w całym krajobrazie walutowym. Patrząc w przyszłość, powiedzieli, że kilka następnych dni pokaże, czy dolar pozostanie na nogach, czy nie!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry