Dolar amerykański na minusie po słabych danych ADP

Dolar amerykański na minusie po słabych danych ADP

Wygląda na to, że dolar amerykański będzie miał przed sobą trudny dzień handlowy, a DYX znajduje się na 48-tygodniowym maksimum. Przed nami wiele wydarzeń o dużej zmienności, co oznacza, że zobaczymy więcej ruchów na parach walutowych USD.

Centralny Bank Polski ogłosi decyzję w sprawie stóp procentowych i dlatego jest uważnie obserwowany przez graczy rynkowych. Według ekspertów wydarzenie to będzie bardzo zmienne, a zatem może wpłynąć na rynki.

Liczba ADP poniżej 100 tys.

Na razie katalizatorem są liczby ADN, które spadły poniżej poziomu 100 tys. Wszyscy wiedzą, że ADP nie ma żadnego związku z amerykańskim NFP, ale niektórzy uważają, że dostarcza wskazówek na temat amerykańskiego rynku pracy.

Następnie mamy wrześniowy odczyt ISM dla amerykańskiego sektora usług, który dostarczy wskazówek na temat tego, jak gospodarka USA radzi sobie w danym środowisku makroekonomicznym.

Z technicznego punktu widzenia indeks dolara amerykańskiego (DXY) nie wykazuje ostatnio żadnych zdecydowanych ruchów, co można postrzegać jako ciszę przed burzą. Ważne dane ekonomiczne zaplanowane na przyszłość odegrają kluczową rolę w określeniu następnego kierunku DXY.

Co więcej, wskaźnik RSI mówi nam, że DYX znajduje się obecnie w stanie wykupienia, co oznacza, że jego cena jest wyższa niż cena godziwa. Z perspektywy analizy technicznej odczyt RSI prawdopodobnie ograniczy DXY przed dalszymi ruchami w górę.

Cena otwarcia DXY była bliska 107,24 i od tego czasu nie zarejestrowała żadnego znaczącego ruchu w górę, ponieważ wykupienie RSI ogranicza akcję cenową. Na razie prawdziwym pytaniem jest, czy DXY zamknie się powyżej 107,19 w dziennym przedziale czasowym, czy poniżej tego poziomu. Po 107.19 (maksimum) mamy również 109.30, który będzie kolejnym poziomem dla byków DXY.

Z drugiej strony, wsparcie 105.88 jest najbardziej istotne, które czasami stanowiło opór.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry