Dolar amerykański na minusie po publikacji chińskich danych

Dolar amerykański na minusie po publikacji chińskich danych

Środowa publikacja chińskich danych była lepsza od prognoz, co pozwoliło chińskiemu juanowi osiągnąć 1-tygodniowe maksimum. Jednocześnie chińskie dane spowodowały, że dolar amerykański stracił na wartości w stosunku do juana i innych walut.

Sytuacja na Bliskim Wschodzie nadal się zaostrza i ma również negatywny wpływ na dolara amerykańskiego. Odpływ środków z dolara amerykańskiego trafia do złota (XAU/USD), juana i innych aktywów.

Zgodnie z danymi, wzrost gospodarczy Chin w III kwartale 2023 r. wyniósł 1,3%, co stanowi krok naprzód w porównaniu ze wzrostem o 0,5% w II kwartale. Jednocześnie wzrost w III kwartale był wyższy niż prognozowany 1%, co sugeruje, że chińska gospodarka nabiera tempa.

Wzrost produkcji przemysłowej w III kwartale

W III kwartale bezrobocie w Chinach również spadło, podczas gdy produkcja przemysłowa otrzymała bardzo potrzebny impuls. Mówiąc prościej, chiński silnik gospodarczy wykazuje obecnie oznaki ożywienia, a wszystkie wskaźniki napawają inwestorów optymizmem.

Biorąc pod uwagę obecne wskaźniki gospodarcze Chin, ekonomista UOB z Singapuru powiedział, że cel 5% wzrostu w tym roku wydaje się możliwy do osiągnięcia. Dodał również, że istnieje szansa, że wzrost Chin może być nieco wyższy niż 5%.

Po publikacji danych inne waluty, takie jak dolar nowozelandzki (NZD) i dolar australijski (AUD), również zyskały na wartości. Kiedy ostatnio sprawdzałem, AUD wzrósł o 0.2% i był notowany na poziomie 0.6378, podczas gdy NZD również otrzymał taki sam procent wzrostu.

Największą atrakcją jest handel juanem w pobliżu 7.2905 w stosunku do dolara amerykańskiego, który znajduje się na 1-tygodniowym maksimum. Chociaż para przesunęła się teraz do 7,306, nadal oznacza to siłę juana.

Dzień wcześniej dane o sprzedaży detalicznej z USA spowodowały wzrost rentowności i pozwoliły dolarowi zyskać przewagę nad JPY. W rezultacie kurs USD/JPY był ostatnio obserwowany w pobliżu 149,68, z zaledwie kilkoma pipsami od 150,00.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry