Dell zwalnia 5 pracowników z powodu niepewności gospodarczej

Dell zwalnia 5 pracowników z powodu niepewności gospodarczej

Wygląda na to, że kłopoty z Dell Technologies Inc. i innymi firmami technologicznymi są dalekie od zakończenia. Według ostatniego raportu, Dell Technologies Inc. zamierza zwolnić 5% swoich pracowników, co daje około 6650 miejsc pracy.

Według firmy, obecne warunki rynkowe nie są dobre i w najbliższych dniach będą się pogarszać. To właśnie ta niepewność co do przyszłości zmusza Dell do podjęcia takich kroków!

Poprzednie środki do cięcia kosztów nie były wystarczające

Jak wynika z wewnętrznej notatki, wcześniejsze działania mające na celu cięcie kosztów w Dellu nie były wystarczające. Jeśli spojrzymy wstecz, firma już wstrzymała proces zatrudniania i wprowadziła limity na podróże.

Według jednego z rzeczników Della, ostatnie cięcia etatów i reorganizacja działów pozwolą im poprawić efektywność.

Jeśli rozejrzymy się dookoła, wszystkie duże firmy wspólnie zredukowały tysiące miejsc pracy, próbując zmniejszyć koszty. Niektóre z głównych przykładów to Microsoft, Amazon, Goldman Sachs, Alphabet i tak dalej.

Głównym powodem tych redukcji zatrudnienia jest spowolnienie popytu konsumenckiego i wzrost wydatków korporacyjnych. Innymi słowy, firmy te próbują zmniejszyć swoje koszty, ponieważ ich dochody również się kurczą!

Dell Technologies również doświadcza spadku przychodów, ponieważ sprzedaż komputerów osobistych i podobnego sprzętu również spada. A w połączeniu z rosnącymi kosztami w postaci wynagrodzeń i innych kosztów korporacyjnych, to wszystko ma sens!

Jak wynika z raportów, obecna fala zwolnień w USA jest na poziomie 2 lat. A jeśli spojrzymy na sektor technologiczny w szczególności, to jest on obecnie na 2. miejscu pod względem tempa zwalniania pracowników.

Wydaje się, że firmy te próbują teraz zmienić pozycję przed możliwą recesją jeszcze w tym roku. A jeśli Fed będzie kontynuował swoją obecną politykę podwyżek stóp, recesja w końcu obejmie gospodarkę USA.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry