Deficyt handlowy USA w listopadzie spadł o 2,0%

Deficyt handlowy USA w listopadzie spadł o 2,0%

Listopad przyniósł niespodziankę w postaci niewielkiego deficytu handlowego. Według źródeł, import towarów konsumpcyjnych spadł do najniższego poziomu w roku, ponieważ popyt ze strony konsumentów krajowych również osiągnął historyczne minima.

Jeśli ten sam trend pojawi się również w grudniu, handel nie będzie miał wpływu na wzrost w czwartym kwartale. Niższy deficyt handlowy jest ogólnie dobry, ale pamiętajmy, że podkreśla on również, że popyt lokalny jest stłumiony, co prowadzi do niższej aktywności gospodarczej.

Eksport i import wykazują spadek

Raport pokazał również, że import to tylko jedna rzecz, która spadła w listopadzie. Eksport również wykazał spadek, co podkreśla słabość globalnego popytu. Dlatego można śmiało powiedzieć, że powolny popyt nie jest problemem, z którym borykają się tylko Stany Zjednoczone.

Ale dlaczego powolny popyt nęka znaczące gospodarki świata? Jeden z ekspertów podkreśla, że ma to związek z wysokimi stopami procentowymi, które osłabiły popyt i inflację.

Wszyscy zgadzają się, że Fed zakończył cykl podwyżek stóp procentowych. Jednak głównym pytaniem jest teraz to, kiedy polityka ulegnie zmianie i kiedy zostanie dokonana pierwsza obniżka stóp procentowych. Podobne pytania dotyczą również EBC, Banku Anglii i innych banków centralnych.

Według Capital Economics, słabość globalnego wzrostu przełożyła się również na popyt krajowy. W rezultacie listopad doprowadził do spadku eksportu i importu.

2% spadek odnotowano w deficycie handlowym, który wyniósł około 63 mld USD. W raporcie zrewidowano również dane z października, podając zaktualizowaną wartość 64,5 mld USD.

Według różnych ekonomistów, listopadowa prognoza deficytu handlowego wynosiła około 65 miliardów dolarów. Rzeczywiste dane były więc znacznie lepsze niż początkowo oczekiwano. W tym samym okresie import do USA również spadł o 1,9%!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry