DAX zyskuje 1,26% po wzrostach na niemieckich akcjach

DAX zyskuje 1,26% po wzrostach na niemieckich akcjach

Pod koniec piątkowej sesji większość niemieckich akcji była na plusie, co również pchnęło indeks DAX w górę. Sektory, które przyczyniły się do największych wzrostów to sektor finansowy, technologiczny, konsumencki i usługowy!

Indeks DAX zyskał w piątek 1,26%, podczas gdy MDAX wzrósł o 1,53%. Podobnie indeks TecDAX, który reprezentuje tylko spółki technologiczne DAX, wzrósł o 1,82%.

Sektor technologiczny wspierał indeks DAX
Ogólnie rzecz biorąc, spółką, która radziła sobie najlepiej w piątek, była Sartorious (SATG_p), która zyskała 4,41%. Z drugiej strony Infineon Technologies również zyskał 3,14% (1,15 punktu), a Siemens Energy AG zyskał 3,06%.

Z kolei RWE AG zyskał tylko 0,13%, czyli około 0,05 punktu. Podobnie Deutsche Telekom AG dodał 0,23% do wartości swoich akcji, podczas gdy Bayer AG wzrósł o 0,34%.

W indeksie MDAX najlepsze wyniki osiągnęły Kion Group AG, SMA Solar Technology AG i Jungheinrich AG. Akcje Kioin Group AG podskoczyły o 6,78%, podczas gdy SMA Solar Technology zyskały 5,57%. Podobnie Jungheinrich AG wzrósł o 4,94% i zamknął się na poziomie 33,54.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie niemieckie akcje wzrosły w piątek! Najbardziej znaczącą spółką był Prosiebensat 1 Media, który stracił 1,57% wartości swoich akcji i zamknął się na poziomie 8,54. Inne akcje o nazwie Fraport AG również straciły około 1,57% swojej wartości i zamknęły się na poziomie 48,86.

SMA Solar Technology zyskała 5,57%

Ogólnie rzecz biorąc, SMA Solar Technology AG pozostała liderem, ponieważ zyskała 5,57%, a następnie Sartorius AG, która wzrosła o 4,41%. Spółka, która zajęła 3. miejsce to Nagarro SE, która zyskała 3,77%.

Jednak w porównaniu z liczbą rosnących i spadających akcji, te, które zyskały na wartości, były wyższe! Pozwoliło to indeksowi DAX zakończyć dzień na plusie.

Teraz, gdy nadeszły weekendowe wakacje, ciekawie będzie zobaczyć, czy DAX utrzyma pozytywną dynamikę podczas poniedziałkowej sesji, czy też nie.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry