Dane o zamówieniach fabrycznych w sierpniu bez zmian

Sektor wytwórczy w USA wzrósł w listopadzie o 0,3%

Nowe dane z US census bureau ujawniły, że zamówienia fabryczne w USA w sierpniu nie uległy zmianie… Dokładniej mówiąc, zamówienia fabryczne mówią o spadku o około 100 mln USD (0,1 mld USD) przy ostatecznej wartości około 548,4 mld USD.

Ogólny konsensus rynkowy zakładał wzrost zamówień na rynku amerykańskim o około 0,3%. Jednak rzeczywiste dane były niewielkim spadkiem zamówień rynkowych, co ustawiło negatywnie sentyment rynkowy. Dane za lipiec wykazały skurczenie się o około 1%, a jeśli porównamy to z sierpniem, to wydaje się, że tempo skurczenia się spadło.

Nie możemy jednak zdyskontować faktu, że już dwa miesiące z rzędu dane dotyczące zamówień fabrycznych w USA są spadkowe! Kiedy spojrzymy na odczyt danych o zamówieniach fabrycznych w USA w kontraście z kondycją gospodarczą w kraju, wszystko zaczyna nabierać sensu.

Po publikacji danych trwała ogólna wyprzedaż dolara amerykańskiego, a indeks dolara stracił około 0,9% swojej wartości i zamknął się w okolicach 110,67.

Podczas gdy ogólny rynek prognozował wzrost zamówień fabrycznych, niektórzy eksperci spodziewali się, że dane pozostaną bez zmian i tak też się stało.

Ożywienie gospodarcze spowalnia

Kluczowym czynnikiem, który powoduje negatywne odczyty w sektorze fabrycznym jest spowolnienie ożywienia gospodarczego w USA. Podczas pandemii Fed wpompował w gospodarkę miliardy dolarów, co pobudziło wydatki konsumpcyjne i ostatecznie pomogło również sektorowi fabrycznemu.

Teraz, gdy Fed zacieśnia swoją politykę i próbuje ograniczyć popyt, zaczęło to szkodzić także sektorowi fabrycznemu!

Jeśli spojrzymy na zamówienia na dobra nietrwałe w tym miesiącu, to faktycznie odnotowano wzrost o 0,2%. Jeśli chodzi o dobra kapitałowe o charakterze nieobronnym, to w sierpniu odnotowano wzrost o około 1,4%.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry