Dane Adp pokazują słaby wzrost prywatnych miejsc pracy

Dane Adp pokazują słaby wzrost prywatnych miejsc pracy

Dane ADP pokazały powolny wzrost prywatnych miejsc pracy w USA, co może być oznaką spowolnienia na rynku pracy. Wszyscy wiemy, że Rezerwa Federalna bardzo jasno mówiła o braku wcześniejszych obniżek stóp procentowych, ale może się to zmienić wraz z obecną sytuacją na rynku pracy.

ADP wykazało, że w styczniu w amerykańskiej gospodarce przybyło 107 000 prywatnych miejsc pracy, podczas gdy prognozy zakładały około 145 000 miejsc pracy. Dane wskazały również, że grudniowa liczba miejsc pracy została zrewidowana w dół z 164 tys. do 158 tys.

107 tys. miejsc pracy w styczniu

Kiedy więc porównamy 158 000 prywatnych miejsc pracy w grudniu do 107 000 w styczniu, różnica staje się oczywista! Moment publikacji tego raportu jest również istotny, ponieważ jest on publikowany tuż przed uważnie obserwowanym odczytem NFP za styczeń 2024 roku.

Należy jednak pamiętać, że eksperci nie uważają ADP za dobry miernik dla rynku pracy. Chociaż wzrost zatrudnienia spadł w porównaniu z historycznymi maksimami z 2022 r., ogólny rynek pracy jest nadal silny.

Według raportu Departamentu Pracy, do końca grudnia w USA otwartych było około 9,026 miliona miejsc pracy. Oznacza to, że na każdego bezrobotnego w USA przypada 1,44 wolnego miejsca pracy.

Jeśli spojrzymy na prognozy dotyczące nadchodzącego raportu NFP, ekonomiści mówią o 155 000. Ogólnie rzecz biorąc, w styczniu spodziewany jest wzrost liczby miejsc pracy o 180 tys. wobec grudniowego odczytu na poziomie 216 tys.

Gdy raport NFP zostanie opublikowany publicznie, rzeczywista kondycja rynku pracy stanie się jasna. W rezultacie rynki uzyskają większą jasność co do tego, czego spodziewać się po kolejnych posiedzeniach Fed. Jeśli raport NFP zwiększy szanse na obniżki stóp procentowych, będzie to mile widziane przez amerykańskie akcje i rynki akcji.

Wręcz przeciwnie, taki scenariusz będzie niedźwiedzi dla dolara amerykańskiego i otworzy drzwi do bardziej zwyżkowych ruchów na rynku kryptowalut.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry