Czerwcowy odczyt Caixin PMI wyniósł 53,9 pkt, co wskazuje na słaby popyt lokalny

Czerwcowy odczyt Caixin PMI wyniósł 53,9 pkt, co wskazuje na słaby popyt lokalny

Wskaźnik Caixin PMI, będący miarą wzrostu sektora usług w Chinach, rozwijał się w znacznie wolniejszym tempie od oczekiwań rynkowych. Odczyt Caixin PMI za czerwiec wyniósł 53,9, podczas gdy rynek oczekiwał odczytu na poziomie 56,2.

Zaledwie miesiąc wcześniej odczyt Caixin PMI wyniósł 57,1, co mówi nam, że sektor usług spada zamiast zrównoważonego wzrostu. Według ekspertów, słabość lokalnego popytu i niski eksport utrudniły Chinom ożywienie gospodarcze.

Caixin PMI: najgorszy odczyt w 2023 r.

Ogólnie rzecz biorąc, odczyt Caixin PMI za czerwiec był jednym z najgorszych od początku 2023 r. i podkreślił powagę sytuacji.

W czerwcu zaobserwowano wzrost podaży i popytu, ale tempo nie było wystarczająco silne, aby pchnąć indeks Caixin PMI w górę.

W tym samym miesiącu turystyka w Chinach również wzrosła, ale zapewniło to jedynie ograniczony impuls dla sektora usług. Jednocześnie chiński rząd kontynuował działania stymulacyjne w celu wsparcia lokalnego popytu.

Jednak wszystkie obniżki stóp procentowych, zastrzyki płynności i inne środki nie są wystarczające, aby ożywić szybki wzrost gospodarczy kraju.

Według starszych ekonomistów, indeksy mierzące nowe zamówienia i aktywność biznesową pozostały powyżej poziomu 50 przez szósty miesiąc z rzędu. Nadal jednak pozostaje na jednym z najniższych odczytów, które ostatnio obserwowano tylko w grudniu i styczniu.

Zgodnie z odczytem Caixin PMI, aktywność w sektorze nieprodukcyjnym i produkcyjnym spowolniła w czerwcu.

Inne oficjalne badanie również ujawniło te same wyniki, co w przypadku Caixin PMI, co dodaje wiarygodności wyżej wymienionym ustaleniom.

Patrząc w przyszłość, odbicie największej azjatyckiej gospodarki jest teraz zagrożone, co wywoła wstrząsy na całym świecie. W końcu to już trzeci miesiąc z rzędu, w którym aktywność produkcyjna w Chinach spadła.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry