Commerzbank raportuje podwójny zysk netto za I kwartał

Commerzbank wskazuje na mocniejszego funta szterlinga, ponieważ BoE zwleka z obniżkami stóp procentowych

W środę niemiecki Commerzbank (CBKG) poinformował, że jego zysk netto podwoił się w pierwszym kwartale. Zostało to osiągnięte dzięki wyższym stopom procentowym w kraju i na świecie.

Ogólnie rzecz biorąc, zysk netto wypracowany przez Commerzbank wyniósł 580 mln euro, czyli około 638,46 mln USD. W ubiegłym roku, w tym samym kwartale, bank wypracował jedynie 298 mln euro zysku netto.

W większości przypadków analitycy spodziewali się, że Commerzbank wypracuje jedynie 481 mln euro zysku netto. Faktyczny wynik okazał się jednak o 99 mln euro wyższy.

Potencjał wzrostu oczekiwany przez Commerzbank

Patrząc w przyszłość, Commerzbank powiedział, że spodziewa się potencjału wzrostu w odniesieniu do dochodu netto pochodzącego ze stóp procentowych.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w Commerzbanku jest gruntowny przegląd, w ramach którego firma zamknęła setki oddziałów i zwolniła tysiące pracowników. Jest to więc kolejny czynnik, który pozwolił bankowi obniżyć koszty i poprawić rentowność.

Jeśli rozejrzymy się dookoła, okaże się, że wiele banków odnotowuje lepsze niż oczekiwano zyski ze względu na wyższe stopy procentowe.

W ubiegłym roku bank odnotował kolejny zyskowny rok z rzędu, a także dołączył do słynnego niemieckiego indeksu DAX, który obejmuje wyłącznie spółki blue chip.

Chociaż bank został uratowany po kryzysie finansowym ponad 10 lat temu, rząd nadal posiada w nim częściowe udziały!

Według analityków, Commerzbank jest nadal narażony na wiele problemów, takich jak powolna gospodarka, wysoka inflacja, a nawet kredyty.

Prezes Commerzbanku powiedział jednak, że instytucja finansowa jest w dobrej kondycji. Dodał, że transformacja banku przebiega sprawnie i już zaczęła przynosić efekty.

Jeśli spojrzymy na lepszy niż oczekiwano zysk netto i potencjalne ryzyko obok siebie, staje się jasne, że nie wszystko jest w porządku z Commerzbankiem. W perspektywie krótko- i średnioterminowej bank może jednak odnotować wyższe zyski ze względu na stopy procentowe!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry