Commerzbank – Odreagowanie CAD w stosunku do dolara amerykańskiego mało prawdopodobne

Dolar kanadyjski (Cad) w pobliżu 1,34 w związku ze spadkiem cen ropy naftowej

Według ekonomistów Commerzbanku dolar kanadyjski ma bardzo małe szanse na odreagowanie w stosunku do dolara amerykańskiego. Komentarze te zostały wygłoszone, gdy inwestorzy czekają na kanadyjskie dane o inflacji, aby zrozumieć presję cenową w kraju.

Głównym przesłaniem Commerzbanku jest to, że CAD z dużym prawdopodobieństwem straci na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego. Patrząc w przyszłość, mamy wrześniowe dane o inflacji w Kanadzie, które zapewnią bardzo potrzebną jasność co do dalszych działań BoC.

Brak poprawy w kanadyjskiej inflacji

Według ankiety przeprowadzonej wśród analityków, sytuacja inflacyjna w Kanadzie wcale się nie poprawi. Jeśli więc weźmiemy to pod uwagę, oznacza to, że pogłoski o wysokich stopach procentowych wzrosną dopiero po danych o inflacji. Jednocześnie BoC prawdopodobnie pozostanie jastrzębi w kwestii przyszłych podwyżek stóp, aby kontrolować wysoką inflację bazową.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to jeden z czynników sprzyjających dolarowi kanadyjskiemu (CAD), ale nie będzie to dużo, biorąc pod uwagę sytuację makroekonomiczną USA i Kanady. W ostatecznym rozrachunku dane napływające z USA okazują się bardziej solidne niż z Kanady, co oznacza, że dolar amerykański wygra z CAD w perspektywie krótko- i średnioterminowej.

Co więcej, dolar kanadyjski jest silnie powiązany z surowcami, a ponieważ ceny ropy spadły w ostatnim czasie, oznacza to ujemny CAD w stosunku do USD. Mimo że banki centralne na całym świecie od lat starają się kontrolować inflację, nadal pozostaje ona najważniejszą kwestią.

Dlatego wydaje się, że nawet rok 2024 będzie koncentrował się wokół inflacji i tego, jak banki centralne, takie jak BoC, próbują ją kontrolować za pomocą wysokiej inflacji. Jednym szczególnym faktem, który można wywnioskować z ostatnich kilku lat, jest to, że stopy procentowe wcale nie okazują się zbyt skuteczne w kontrolowaniu inflacji.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry