Commerzbank i Citi Bank są pozytywnie nastawione do złota w średnim terminie

Commerzbank wskazuje na mocniejszego funta szterlinga, ponieważ BoE zwleka z obniżkami stóp procentowych

Bardzo oczekiwane posiedzenie Fed jest tuż za rogiem, a rynek spodziewa się przerwy w podwyżkach stóp procentowych. Dla dużych instytucji, takich jak Commerzbank i Citi, jest to jeden z powodów, dla których warto pozostać byczym na złocie (XAUUSD).

Według tych instytucji rynek złota musi być zwyżkowy w perspektywie średnio- i długoterminowej. Dzieje się tak w czasie, gdy żółty metal przechodzi niestabilną akcję cenową w obliczu nadchodzącej niepewności.

Prognoza ceny złota: 1965 USD za uncję

W najbliższym czasie Citigroup spodziewa się, że ceny złota wyniosą około 1965 USD (średnio) za uncję. Citigroup zmienił ostatnio nastawienie do złota na neutralne, podnosząc swój wcześniejszy cel (średnio 1915 USD do 2100 USD).

Jednak pomimo neutralnego nastawienia, Citigroup wspomniał, że w perspektywie średnioterminowej na rynku złota może pojawić się nowy wzrostowy impuls.

Commerzbank jest również byczo nastawiony do złota na podstawie tego, że Fed nie podniesie stóp procentowych na następnym posiedzeniu. Uważają, że Fed zmieni kurs, aby uniknąć nadmiernego zacieśnienia kredytu. Opierając się na tych założeniach, eksperci Commerzbanku uważają, że ceny złota wzrosną w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Prognoza ustalona przez Commerzbank dla złota wynosi średnio około 2000-2050 USD w trzecim i czwartym kwartale.

Obecnie kontrakt na złoto (miesiąc przed terminem) na nowojorskiej giełdzie Comex jest notowany na poziomie 1978,60 USD za uncję po wzroście o 1% w ciągu dnia.

Jeśli spojrzymy na cenę spot złota, jest ona bliska 1967 USD po wzroście o 1.3% w ciągu dnia. W ujęciu tygodniowym złoto również zyskuje 1%, co jest lepsze niż nic.

Teraz, gdy zaobserwowaliśmy również wzrost stopy bezrobocia i liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, szanse na przerwę w podwyżkach stóp procentowych Fed znacznie wzrosły.

Ponadto dostępne dane sugerują, że szansa na przerwę w polityce podwyżek stóp Fed wynosi obecnie 73,7%.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry