Citigroup wystawia neutralną ocenę sprzedaży dla gazu ziemnego

Gaz ziemny blisko 3,20 USD po danych o bezrobociu w USA

Citigroup wydało notę o pozostaniu neutralnym na gazie ziemnym i sprzedawaniu go na wzrostach. Zgodnie z raportem, najlepszą opcją jest pozostanie neutralnym wobec gazu ziemnego.

A w przypadku jakichkolwiek wzrostów nie należy w ogóle skupiać się na jego zakupie. Zamiast tego lepiej byłoby rozładować pozycje na rajdach.

Ogólnie rzecz biorąc, nastroje związane z gazem ziemnym wcale nie są optymistyczne, jak wynika z raportu Citigroup. Biorąc pod uwagę, że gaz ziemny odgrywa kluczową rolę w ogrzewaniu domów, jest to dobra wiadomość dla przeciętnego konsumenta w USA.

Kontrakty terminowe na gaz ziemny: Spadek o 50%

Jeśli spojrzymy na kontrakty terminowe na gaz ziemny, to już spadły one o 50%, a raporty sugerują jeszcze większy spadek. Głównym tego powodem są obecne warunki pogodowe, które nie wymagają żadnego ogrzewania ani chłodzenia.

Sytuacja ta prowadzi do mniejszego popytu i nadprodukcji gazu ziemnego w kraju! Co więcej, dane inwentaryzacyjne ujawniają, że podziemne kawerny w USA wynoszą około 2,063 tcf.

W porównaniu do ubiegłego roku, obecny poziom jest o 33% wyższy, a to bardzo dużo! W rzeczywistości obecna wartość 1,556 tcf jest o 20% wyższa niż średnia wartość z 5 lat.

Kontrakt na gaz na czerwiec spadł o 3,2%, co odpowiada 6,9 centa. W rezultacie kontrakt został wyceniony na 2,101 mmBtu, przed nadchodzącymi danymi o zapasach.

Zgodnie z notą Citigroup, narracja byczego wzrostu cen gazu ziemnego opiera się na wykorzystaniu gazu do wytwarzania energii elektrycznej. Citigroup uważa jednak, że inne czynniki związane z podażą i popytem zniwelują ten efekt.

Ponadto szanse na odbicie cen w sezonie letnim zostaną zniwelowane przez solidną produkcję gazu ziemnego. Ostatecznym rezultatem tego wszystkiego jest większy spadek cen gazu ziemnego przy każdej próbie wzrostu.

Na podstawie tych danych Citigroup wezwał inwestorów do zwrócenia szczególnej uwagi na rynek gazu ziemnego, ponieważ istnieje bardzo niewielka szansa na długoterminowe wzrosty.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry