Ciężki technologicznie Nasdaq wzrósł, ponieważ inflacja spada

Ciężki technologicznie Nasdaq wzrósł, ponieważ inflacja spada

W środę indeks Nasdaq był liderem wzrostów, ponieważ raport CPI pokazał, że inflacja zaczęła spadać. Według ekspertów jest to wskazówka, że polityka szybkich podwyżek stóp procentowych Fed rzeczywiście działa.

Po raporcie CPI Nasdaq wzrósł o 1,15%, podczas gdy rentowności amerykańskich obligacji skarbowych spadły. W rzeczywistości Nasdaq zdołał osiągnąć najwyższy poziom w ciągu dnia, jeśli spojrzymy na ostatnie 8 miesięcy.

Akcje spółek technologicznych o dużej kapitalizacji również rosną

Większość akcji spółek technologicznych o dużej kapitalizacji notowanych na Nasdaq również wzrosła po publikacji CPI. Obejmuje to Microsoft Corp (MSFT) i Apple Inc (AAPL).

Zgodnie z raportem amerykańskich urzędników, odczyt CPI za kwiecień wyniósł 4,9%, podczas gdy Wall Street spodziewała się wzrostu o 5%.

Jeśli spojrzymy na kontrakty Fed Funds Futures, istnieje obecnie 82% szans na brak podwyżki stóp procentowych podczas czerwcowego posiedzenia Fed. Z drugiej strony istnieje 14% szans na podwyżkę stóp o 25 punktów bazowych na czerwcowym posiedzeniu.

W tym samym czasie sektor technologiczny S&P 500 również zyskał 0,8%. Było to oczekiwane, ponieważ indeks ten jest wrażliwy na stopy procentowe, a wszelkie nadzieje na przerwę w podwyżkach lub obniżkach stóp są uważane za pozytywne wiadomości.

DJIA, który jest kolejnym ważnym indeksem z USA, był raczej wyjątkiem, ponieważ spadł o 0,20% (67,80 punktu). Z drugiej strony Nasdaq Composite zyskał 0,82%, podczas gdy S&P 500 zyskał 0,27%.

Kolejną akcją, która zyskała na wartości w tym okresie był Alphabet (GOOGL), który jest spółką technologiczną. Jeśli spojrzymy na wykresy, akcje Alphabet zyskały około 1,6% po publikacji CPI.

Ogólnie rzecz biorąc, perspektywa niższej inflacji w USA okaże się dobrą wiadomością dla całego rynku akcji. Może to jednak nie dotyczyć dolara amerykańskiego i innych podobnych aktywów.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry