Chiny Ppi i Cpi Inflacja skręca w dół w marcu

Chiński juan spada poniżej 7, ponieważ ożywienie gospodarcze stoi w miejscu

Za marzec inflacja konsumencka w Chinach pozostała słaba od oczekiwań rynkowych. Podobnie PPI (inflacja cen producentów) również skurczyła się w tym samym okresie czasu.

Oba te indeksy mówią nam, że w Chinach trwa obecnie ożywienie gospodarcze po COVID. Jednakże tempo tego ożywienia gospodarczego wykazuje oznaki utraty pary, co jest niepokojącym znakiem dla Chin!

Chiny: CPI wzrosło o 0,7% w marcu

Chiński CPI wzrósł w marcu o 0,7%, co było wolniejsze od prognozowanego 1%. Ponadto, wartość CPI z zeszłego miesiąca również wyniosła 1%, co mówi nam, że wskaźnik ten w marcu poszedł w dół.

A jeśli spojrzymy w ujęciu miesięcznym, inflacja CPI w Chinach spadła o 0,3% w marcu w porównaniu do lutego.

Ten odczyt CPI jest sygnałem, że wydatki konsumpcyjne w Chinach są nadal słabe i nie udało im się ożywić sytuacji po COVID. Dzieje się to w czasie, gdy chiński rząd podejmuje działania mające na celu zwiększenie wydatków konsumpcyjnych.

Jedną z głównych sił napędowych chińskiej gospodarki są wydatki konsumenckie. Wygląda jednak na to, że lata blokad COVID spowodowały poważny cios dla wydatków konsumenckich w tym kraju.

Podobnie słaby odczyt wskaźnika PPI również wskazuje, że działalność produkcyjna traci impet. W marcu inflacja PPI spadła o 2,5%, co było zgodne z oczekiwaniami.

Odczyt PPi sugeruje, że działalność produkcyjna w Chinach ma problemy z ekspansją. W rzeczywistości odczyt wskazuje obecnie na możliwość skurczenia się, co nie jest dobrą wiadomością dla chińskiej gospodarki.

Ponadto, popyt zagraniczny jest również słaby, co ma wpływ na chińskie fabryki. Jeśli spojrzymy na cały świat, warunki gospodarcze nie są idealne, co również wpływa na kraj nastawiony na eksport, jakim są Chiny.

Chociaż chiński eksport skurczył się w marcu, to po miesiącach spadków nastąpił wzrost importu.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry