Chińskie rezerwy walutowe przekroczyły 30 bilionów

Spadek cen złota po wzroście CPI, słaby chiński PKB wpływa na miedź

Oficjalne dane z potęgi gospodarczej znanej jako Chiny ujawniają, że rezerwy walutowe tego kraju osiągnęły poziom 30,205 bln USD. Dzieje się to w czasie, gdy dolar amerykański stracił na wartości w stosunku do innych walut.

Ogólnie rzecz biorąc, wzrost rezerw walutowych Chin znacznie wyprzedził oczekiwania rynku. Mówiąc prościej, większy napływ waluty obcej i mniejszy odpływ prowadzi do wzrostu rezerw walutowych. W przypadku Chin właśnie to obserwujemy, ponieważ eksport i napływ kapitału pozostają silne.

Chińskie rezerwy walutowe wzrosły o 21 miliardów dolarów

Zgodnie z raportami, rezerwy walutowe Chin wzrosły o 21 mld USD i osiągnęły poziom 3,205 USD. Jest to jedna z największych rezerw na świecie i pokazuje potęgę gospodarczą Chin.

Ekonomiści spodziewali się liczby wynoszącej około 3,192 biliona dolarów, ale wygląda na to, że Chiny zaskoczyły nawet ich!

Zaledwie miesiąc temu rezerwy zagraniczne Chin wynosiły około 3,184 bln USD, co pokazuje, że rezerwy tego kraju stale rosną.

W kwietniu chińska waluta juan straciła na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego o 0,63%. W tym samym czasie dolar amerykański zyskał 0,94% w stosunku do głównych walut, co pokazuje siłę dolara amerykańskiego.

Podobnie, Chiny posiadają obecnie 66,76 miliona uncji złota, które jeszcze miesiąc temu (w marcu) wynosiły blisko 66,50 miliona uncji. Jeśli spojrzymy na wartość rynkową złota w Chinach, wynosi ona obecnie 132,35 mld USD, podczas gdy w marcu wynosiła zaledwie 131,65 mld USD.

Podczas gdy Chiny odnotowują kolejny wzrost rezerw walutowych, gospodarka USA wydaje się zmagać z rosnącym zadłużeniem. Kraj osiągnął już pułap zadłużenia, a teraz próbuje go jeszcze bardziej podnieść. Wskazuje to również na fakt, że USA przegrywają wyścig z Chinami pod względem potęgi gospodarczej.

Zwłaszcza przemysł wytwórczy i firmy eksportowe w USA będą musiały dokonać zmian na dobre, aby konkurować z Chinami.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry