Chińskie akcje na rynku nieruchomości stają się niedźwiedzie po prognozie Goldman Sachs

Chińskie akcje na rynku nieruchomości stają się niedźwiedzie po prognozie Goldman Sachs

Prognoza Goldman Sachs ujawnia, że w chińskim sektorze nieruchomości spodziewane jest ożywienie w kształcie litery L. Innymi słowy, inwestorzy mogą spodziewać się poważnych przeciwności w sektorze nieruchomości, ponieważ ożywienie gospodarcze w Chinach wyczerpuje się.

Po prognozie Goldman Sachs akcje większości spółek z sektora nieruchomości w Chinach zaczęły tracić na wartości, gdy inwestorzy przetrawili zmienioną dynamikę.

Guangzhou R&F Properties Co Ltd, Poly Property Group Co Ltd i Country Garden Holdings Company Ltd straciły w ciągu dnia około 2%-5% wartości swoich akcji. Największą stratę odnotowała jednak spółka Sunac China Holdings Ltd, której wartość spadła o 12%. Po tak niedźwiedzim ruchu akcje Sunac China Holdings Ltd były ostatnio notowane na 12-letnich minimach.

KWG Property, która jest znaną firmą z branży nieruchomości z Hongkongu, również spadła o 7.6% w ciągu dnia. Z drugiej strony, notowana w Chinach spółka Vanke Co Ltd straciła 1,1% swojej wartości.

Oczekiwane ożywienie w kształcie litery L – Goldman Sachs

Zgodnie z notatką Goldman Sachs, rynek nieruchomości w Chinach ma przejść przez ożywienie w kształcie litery L. W rzeczywistości ten sam wzorzec ożywienia jest również oczekiwany w przypadku szerszego odbicia w gospodarce kraju.

Niektórzy analitycy uważają, że Chiny nie wykorzystają swojego sektora nieruchomości do jakichkolwiek działań stymulacyjnych (krótkoterminowych). Zamiast tego Chiny prawdopodobnie zmniejszą nadmierne uzależnienie gospodarki od sektora nieruchomości.

Od 2021 r. sektor nieruchomości odpowiada średnio za około 33% chińskiego PKB. Wygląda więc na to, że sektor ten prawdopodobnie czeka więcej kłopotów, ponieważ Chiny szukają innych możliwości.

Ponadto oczekuje się, że spadek popytu demograficznego również spowolni chińską gospodarkę. Oznacza to, że Chiny będą musiały skupić się na innych sektorach.

W ciągu ostatnich 3 lat sektor nieruchomości w Chinach osłabł z powodu ograniczeń związanych z COVID-19 i restrykcyjnych przepisów. Spowodowało to wiele przypadków niewypłacalności w sektorze nieruchomości, co dodatkowo zmniejszyło szanse na silny powrót.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry