Chiński juan spada poniżej 7, ponieważ ożywienie gospodarcze stoi w miejscu

Chiński juan spada poniżej 7, ponieważ ożywienie gospodarcze stoi w miejscu

Chiński juan offshore stracił w środę impet i spadł poniżej poziomu 7,00. Dzieje się to w momencie, gdy odczyty gospodarcze z Chin budzą poważne wątpliwości co do ożywienia gospodarczego w tym roku.

Ogólnie rzecz biorąc, juan offshore stracił 0,1% swojej wartości i ostatnio był notowany w pobliżu 7,0030. To pierwszy raz od początku 2023 r., kiedy juan offshore spadł tak nisko.

A jeśli spojrzymy na parę spot USD/Yuan, straciła ona 0,2% i ostatnio była notowana na poziomie 6,9895. Według ekspertów, tak niskie poziomy były ostatnio obserwowane dopiero w grudniu 2022 roku.

7 to ważny poziom dla juana

W większości przypadków poziom 7,00 jest arbitralny, ale wydaje się, że chińskie władze zwracają na niego szczególną uwagę. Dlatego za każdym razem, gdy chiński juan próbował przekroczyć ten próg, chińskie władze wprowadzały środki gospodarcze.

Jeśli więc powiemy, że przekroczenie tego poziomu jest oznaką słabości chińskiej waluty i gospodarki, to wcale nie będzie to błędne.

Ostatnio dane gospodarcze napływające z Chin są słabsze niż oczekiwano, co rzekomo odbija się również na juanie. Po pierwsze, produkcja przemysłowa, a nawet dane o sprzedaży detalicznej z Chin ujawniają wolniejsze niż oczekiwano ożywienie gospodarcze.

Innym ważnym wydarzeniem było ustalenie przez Ludowy Bank Chin kursu dolara do juana na niższym poziomie.

A gdy połączymy to wszystko z dezinflacją w Chinach, zwiększy to szanse na obniżki stóp przez PBOC. W końcu to jedyny realny sposób na pobudzenie wzrostu gospodarczego w kraju.

Podstawowa stopa procentowa kredytów w Chinach również znajduje się na rekordowo niskim poziomie po serii obniżek stóp procentowych przez LBCh w zeszłym roku. W tym czasie chiński juan również spadł poniżej poziomu 7,00.

Patrząc w przyszłość, wydaje się, że chińskiemu juanowi grozi dalsze osłabienie, chyba że PBOC wprowadzi jakieś nadzwyczajne środki.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry