Ceny złota utrzymują się w pobliżu 2000 r. w oczekiwaniu na dane z Fed i Cpi

Wells Fargo prognozuje obniżkę stóp Fed o 225 pb w przyszłym roku

We wtorek ceny złota nadal utrzymywały się tuż poniżej 2000 USD (ostatnie maksima), ponieważ rynki czekały na świeże impulsy ze strony Fed i dane o inflacji.

W tym tygodniu poznamy również marcowy protokół z posiedzenia Fed, który powie nam, co Fed myśli o gospodarce.

Złoto w odwrocie po raporcie NFP

Ceny złota były wspierane przez słaby sentyment, popyt typu safe-haven oraz obawy o powolny wzrost gospodarczy. Jednak ostatni raport NFP sprawił, że złoto wycofało się z ostatnich maksimów, ponieważ istnieją obawy przed kolejnymi podwyżkami stóp.

Patrząc w przyszłość, rynki czekają na dane z USA dotyczące CPI (inflacji cen konsumpcyjnych). Wskaźnik ten da odpowiedź na pytanie, czy Fed zdecyduje się na kolejne podwyżki stóp, czy też nie!

Jeśli Fed zagłosuje za podwyżkami stóp, będzie to zła wiadomość dla złota! Jak na razie prognozy dotyczące stóp procentowych wskazują na podwyżkę stóp w maju!

W chwili pisania tego tekstu złoto spot było notowane w pobliżu 1993,94 USD, podczas gdy złoto futures było notowane w pobliżu 2008,95 USD.

Według ekspertów, w ciągu najbliższych kilku dni długo oczekiwany jest także protokół z marcowego posiedzenia Fed. Protokół z posiedzenia powie nam więcej informacji o tym, dlaczego Fed podniósł stopy procentowe pomimo zbliżającego się kryzysu bankowego.

Po upadku kilku amerykańskich banków pojawiły się nadzieje, że Fed również zwolni lub zatrzyma swoją politykę podnoszenia stóp. Teraz jednak rynek oczekuje co najmniej 1 dodatkowej podwyżki stóp w miesiącu maju!

Mimo, że kryzys bankowy został zażegnany, na rynkach wciąż panuje strach, który podtrzymuje rynki złota. W końcu ostatni kryzys bankowy był bardzo niespodziewany, co sprawiło, że rynki stały się nerwowe i zakwestionowały uczciwość sektora bankowego.

Przez cały dzień inne metale szlachetne były również dobrze licytowane, takie jak kontrakty terminowe na srebro i kontrakty terminowe na platynę.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry