Ceny złota i miedzi rosną w oczekiwaniu na protokół Fed

Złoto (Xau/Usd) poniżej 2050 USD w obliczu niepewności.

Ceny złota (XAU/USD) i miedzi rosną w obliczu słabszego dolara amerykańskiego. Ponadto rentowności obligacji również spadły przed intensywnym wydarzeniem „spotkania Fed”.

Rynek uważa, że Fed skończył z podwyżkami stóp procentowych, co oznacza, że przechodzimy teraz do fazy „obniżek stóp”. Bardzo oczekiwane posiedzenie Fed zaplanowano na dziś i jest ono uważnie obserwowane przez inwestorów na rynku złota i miedzi.

Dane gospodarcze z Chin wspierają złoto

Jeśli spojrzymy na miedź, jest to jeden z niewielu metali przemysłowych, który ostatnio zyskał. Według analityków jest to głównie spowodowane pozytywnym nastawieniem do Chin. Jednocześnie rynek boryka się również z mniejszą liczbą dostawców miedzi, ponieważ kilka kopalni w Panamie i Peru boryka się z trudnościami.

Podobnie, ceny złota również wykazują tendencję zwyżkową, ponieważ metal szlachetny znajduje się zaledwie kilka dolarów od poziomu 2000 USD. Po raz kolejny bycze ceny złota można przypisać pogłoskom, że Fed osiągnął koniec swojego cyklu stóp procentowych.

Na chwilę obecną złoto spot wymienia ręce po kursie 1992,17 USD i rośnie o 0,7% w trakcie sesji. Podobnie, kontrakty terminowe na złoto (grudzień) są notowane w pobliżu $1994,00 z +0,7% wzrostem.

Jeśli spojrzymy na kwestię Fed, niektórzy analitycy uważają, że Fed utrzyma swoje stanowisko wyższych stóp procentowych przez dłuższy czas. W końcu rynek pracy wykazuje słabość, a inflacja również spada. Oba te czynniki oznaczają, że Fed nie ma zbyt wielu powodów do kolejnej podwyżki stóp procentowych.

Co więcej, ceny miedzi również wykazują tendencję wzrostową, co można przypisać różnym przyczynom. Jednym z głównych powodów jest obawa, że podaż miedzi może zostać zakłócona. Mówiąc prościej, oczekuje się, że podaż miedzi spowolni w najbliższym czasie, co powoduje wzrost jej ceny.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry