Ceny ropy przekraczają poziom 90 USD po komentarzach ZEA

Ceny ropy naftowej rozpoczynają rok 2024 na czerwono w obliczu obaw o podaż

Po stałym spadku w czwartek i piątek, ceny ropy naftowej ponownie zaczęły odrabiać straty. Wcześniej ropa naftowa przekroczyła poziom 94 USD tylko po to, by doświadczyć szybkiej fali sprzedaży, która zepchnęła ją o 4,5% niżej.

Jednym z kluczowych wskaźników, które można przypisać niedawnemu spadkowi cen ropy, jest zaplanowana konferencja energetyczna. W wydarzeniu wezmą udział wszyscy główni gracze z branży naftowej i ministrowie energii, co mówi nam, że będzie to miało duży wpływ na ceny ropy.

Dolar amerykański pozostaje pod wsparciem

Patrząc na dolara amerykańskiego, wydaje się, że dolar nieco walczył o zamknięcie tygodnia na zielono. Ale mimo wszystko nie możemy zaprzeczyć, że dolar amerykański zamknął swój 11. tydzień na plusie. Ponadto kwestia zamknięcia rządu została rozwiązana, a datą budżetu jest teraz listopad 2023 roku.

Mówi nam to jednak również, że przedstawiciele USA opóźnili ten problem co najwyżej o kilka tygodni. Według ekspertów rząd USA będzie musiał ponownie podjąć działania, ponieważ w połowie listopada zabraknie mu pieniędzy.

Na chwilę obecną ropa Brent notowana jest na poziomie 92,45 USD, podczas gdy WTI oscyluje wokół 90,30 USD. Wydarzenia zaplanowane na ten tydzień odegrają kluczową rolę w kształtowaniu się cen ropy.

Analiza techniczna cen ropy pokazuje, że poziom 93,12 USD jest ważnym oporem, który jest również linią szyi podwójnego szczytu. Podczas czwartkowej sesji poziom ten został na krótko przełamany, ale sprzedający szybko ponownie zepchnęli ropę w dół.

W pewnym sensie możemy powiedzieć, że 93,12 USD nadal pozostaje ważnym oporem. Jeśli więc ropa przebije ten poziom, kolejnymi poziomami do obserwacji będą 97,11 USD, a następnie 100 USD.

W przypadku przełamania wsparcia 90 USD, nową strefą wsparcia dla cen ropy będzie 88 USD, a następnie 84,20 USD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry