Ceny ropy naftowej rozpoczynają rok 2024 na czerwono w obliczu obaw o podaż

Ceny ropy naftowej rozpoczynają rok 2024 na czerwono w obliczu obaw o podaż

Pierwszy dzień 2024 r. nie był tak szczęśliwy dla ropy naftowej, ponieważ pozostawała ona pod presją. Od zakłóceń w dostawach na Morzu Czerwonym po mniejsze szanse na obniżki stóp procentowych, sytuacja wygląda niekorzystnie dla ropy w 2024 roku.

Ropę Brent Crude Oil można obserwować na poziomie około 75,89 USD przy spadku o -1,15 USD. Podobnie, jej amerykański odpowiednik (WTI) zamknął dzień na poziomie około 70,83 USD, spadając o prawie 1,27 USD.

Silniejszy dolar i niepewność Fed

Głównym powodem spadku cen ropy (spot i przyszłych) jest sytuacja stóp procentowych Fed w 2024 roku. Od rozmów o wcześniejszych obniżkach stóp po komentarze o braku obniżek stóp w krótkim okresie, rynek potrzebuje wyjaśnień!

Dla tych, którzy nie rozumieją związku między ropą i stopami procentowymi, ma to związek z popytem konsumpcyjnym. Niższe stopy procentowe pobudzą działalność gospodarczą, co z kolei zwiększy popyt na ropę.

Inną rzeczą, która utrudnia ceny ropy, jest siła dolara. Ponadto, amerykańskie akcje również znajdują się pod presją, co również jest czynnikiem powodującym negatywną presję cenową na ropę. Mówiąc prościej, silniejszy dolar amerykański (USD) może utrudnić inwestorom kupowanie ropy za pomocą obcej waluty.

Ceny ropy wzrosły o 2 USD po incydencie na Morzu Czerwonym. Jednak teraz skutki tymczasowych zakłóceń w dostawach zniknęły, ponieważ rynek ropy wykazuje oznaki korekty.

Pomimo tego wszystkiego, bezdyskusyjnym faktem pozostaje to, że ropa naftowa nadal napędza naszą nowoczesną gospodarkę. Chociaż przejście na zieloną energię nabrało tempa, potrzeba więcej, aby zastąpić ropę naftową jako główny silnik światowej gospodarki.

W tym kontekście i w obliczu nadchodzących cięć podaży, ceny ropy naftowej prawdopodobnie wzrosną w pozostałej części 2024 roku.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry