Cena złota osiągnęła poziom 183842 w drodze do przerwania 4-tygodniowej passy strat.

Złoto zyskuje 5%, ale wsparcie na poziomie 1900 USD pozostaje słabe

Cena złota wzrosła w piątek i jest na najlepszej drodze do przerwania 4-tygodniowego trendu spadkowego. Jest to następstwem ostatnich komentarzy przedstawicieli Fed na temat tego, jak będą prowadzić politykę monetarną w przyszłości.

Ostatnio prezes Fed z Atlanty dał do zrozumienia, że podwyżka stóp o 25 punktów bazowych w marcu jest bardzo prawdopodobna. A Christopher Waller (prezes Fed) uważa, że stopy osiągną szczyt na poziomie 5,4% w oparciu o obecne trendy wzrostu gospodarczego i inflacji.

Obaj urzędnicy Fed dali jednak do zrozumienia, że bardziej jastrzębie ruchy ze strony banków centralnych staną się wysoce prawdopodobne, jeśli gospodarka się przegrzeje. Pomimo tego negatywnego komentarza, traderzy złota wzięli pod uwagę jedynie pozytywne komentarze i popchnęli żółty metal wyżej.

Ceny złota wzrosły o 0,2%.

Cena złota spot była notowana na poziomie 1838,42 USD po odnotowaniu wzrostu o 0,2%. Natomiast złote kontrakty terminowe były notowane na poziomie 1844,25 USD po wzroście o 0,2%.

Ogólnie rzecz biorąc, zarówno złoto spot, jak i kontrakty terminowe na złoto powinny zamknąć tydzień z zyskiem 1,5%. Jeśli tak się stanie, będzie to pierwszy pozytywny tydzień dla złota od połowy stycznia.

Nie wyprzedzajmy jednak faktów, gdyż złoto wciąż ma kilka przeciwności po stronie fundamentalnej. Pierwszym wrogiem złota jest inflacja, a drugim silny rynek pracy w USA. Oba te wskaźniki ekonomiczne mogą wzywać do kolejnych podwyżek stóp w 2023 roku!

Podobnie, ostatni komunikat dotyczący aktywności w amerykańskim sektorze usług również rzuci światło na to, czy Fed nadal ma wystarczająco dużo miejsca na kolejne podwyżki stóp, czy też nie.

Jeśli stopy procentowe w USA nadal będą wyższe od prognoz, to będzie to zła wiadomość dla rynków metali. Podobnie, zatrzymanie polityki podwyżek lub wprowadzenie cięć stóp otworzy drzwi dla złotych byków!

Jeśli spojrzymy na inne metale szlachetne, to wydaje się, że wszystkie one korzystają z pozytywnego sentymentu. Kontrakty terminowe na platynę są w tym tygodniu o 7% wyższe, a kontrakty terminowe na srebro o 1,2%.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry