Cena docelowa dla akcji Tesli obniżona o 33, ponieważ wszystkie nadzieje pokładane są w modelu 2

Przewodniczący Komisji Izby zgłasza zastrzeżenia dotyczące transakcji Tesli w Chinach

Firma bankowości inwestycyjnej „Evercore” obniżyła cenę docelową akcji Tesli, ponieważ rosną obawy o malejący udział firmy w Chinach i Europie.

Przy mniejszym popycie na rynkach UE i Chin oznacza to po prostu, że przychody Tesli również spadną i pozostaną w depresji w przewidywalnej przyszłości. Na razie Evercore uważa, że nowa cena docelowa dla akcji Tesli wynosi obecnie 200 dolarów, która początkowo została ustalona na poziomie 300 dolarów.

Nawet przy obniżeniu przyszłej ceny docelowej, poziom cenowy 200 dolarów nadal stanowi wzrost o 40% w stosunku do obecnych poziomów.

Akcje Tesli pod presją

W skali globalnej nie ma wątpliwości, że Tesla jest nadal głównym graczem w branży EV, o czym świadczą liczby dotyczące marży brutto. Dodatkowo firma będzie czerpać korzyści z integracji pionowej, a nawet z ostatniej ustawy o obniżeniu inflacji przez USA.

Ale analitycy uważają, że te korzyści są już dość oczywiste dla inwestorów. Na razie więc inwestorzy szukają jakichś nowych byczych wiadomości o Tesli, aby włożyć dodatkowe pieniądze.

Ten rok był naprawdę ciężki dla Tesli, ponieważ jej CEO zaplątał się w Twittera. Na dodatek nadal sprzedaje też akcje Tesli, które psują sentyment inwestorów.

W porównaniu z cenami z listopada 2021 roku, około 60% wartości akcji Tesli zostało już wymazane. W momencie pisania tego tekstu akcje Tesli były notowane w pobliżu poziomu 142 dolarów.

Na razie największymi wyzwaniami stojącymi przed Teslą są powolny popyt w Chinach oraz zaangażowanie Elona Muska w Twittera. Od czasu przejęcia Twittera, Elon Musk wkłada pieniądze w firmę z branży mediów społecznościowych kosztem Tesli. Oba te czynniki są bardzo niedźwiedzie dla Tesli i wręcz szkodzą marce Elona Muska.

Według Evercore, wciąż istnieje sposób, aby Tesla odskoczyła do działania, a jest nim Tesla Model 2. Dostępne informacje sugerują, że punkt cenowy Modelu 2 będzie bardziej przystępny i dzięki temu przyciągnie więcej konsumentów. Na razie plotkowana cena Modelu 2 została ustalona na 25000 dolarów, co będzie najniższą ceną samochodu od Tesli.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry