Byki na NZD/USD cieszą się z jastrzębiego stanowiska RBNZ, ale sprzedający pozostają silni

NZD/USD handluje w pobliżu 0,600 przy zwiększonym apetycie na ryzyko

Podczas piątkowej sesji para NZD/USD odzyskała część utraconego gruntu, a tym samym wypchnęła wskaźniki z warunków wyprzedania. Wszystko zaczęło się po jastrzębich komentarzach banku centralnego Nowej Zelandii. Jednocześnie indeks DXY nadal cieszy się wielomiesięcznymi maksimami, co komplikuje sytuację dla NZD.

Wydaje się, że indeks DYX skonsolidował się powyżej 200 SMA, osiągając poziom 103,60. Poziomy te były ostatnio widziane dopiero 13 czerwca (2 miesiące temu), co podkreśla, że dolar naprawdę zyskuje na sile.

Siła USD nie może być ignorowana

Jeśli chodzi o USD, FOMC jest główną siłą napędową trendu wzrostowego, który pomaga również amerykańskim rentownościom. Jednocześnie sytuacja w Chinach wywiera negatywny wpływ na waluty takie jak NZD i AUD. W końcu bankructwo Evergrande nie jest drobną kwestią, którą można zignorować, ponieważ podkreśla wady chińskiej gospodarki.

Po stronie NZD zastępca gubernatora RBNZ jest jastrzębi i podkreślił, że stopy procentowe mogą pozostać na podwyższonym poziomie, aby przeciwdziałać ryzyku inflacji. To spowodowało, że NZD zyskał część utraconego gruntu podczas piątkowej sesji, a tym samym pomógł mu nawet stać się najlepszym w ciągu dnia.

Wskaźniki techniczne na dziennym krześle NZD / USD pokazują, że nastroje rynkowe są w najlepszym razie niedźwiedzie lub neutralne, ponieważ byki czekają na duże ożywienie.

RSI nadal drukuje na wyprzedanym terytorium, co jest oznaką, że presja zakupowa w parze NZD/USD może pojawić się w dowolnym momencie. Podobnie MACD również drukuje czerwone paski, które z czasem nadal słabną.

Innym scenariuszem jest to, że NZD/USD znajduje się poniżej wszystkich swoich głównych średnich kroczących, co podkreśla kontrolę niedźwiedzi w tej parze walutowej. Jeśli więc weźmiemy to pod uwagę, podkreśla to, że byki NZD są zagrożone.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry