BoK utrzymuje stopę procentową na poziomie 3,5%, USD/KRW spada poniżej poziomu 1330

BoK utrzymuje stopę procentową na poziomie 3,5%, USD/KRW spada poniżej poziomu 1330

Podczas wczesnej sesji giełdowej w czwartek Bank Korei (BoK) ogłosił decyzję w sprawie stóp procentowych. Bank Korei nie dokonał żadnych zmian w stopie procentowej, co oznacza, że stopa procentowa nadal utrzymuje się w kraju na poziomie bliskim 3,5%.

Decyzja BoK była zgodna z prognozami graczy rynkowych, a zatem nie była żadnym zaskoczeniem. Bank Korei utrzymuje również swoją prognozę inflacji i PKB na 2023 r. bez zmian. Koreański bank centralny uważa, że inflacja wyniesie około 3,5%, podczas gdy PKB w 2023 r. wyniesie około 1,4%.

USD/KRW handluje w pobliżu 1326

Chociaż wyniki nie były dla nikogo zaskoczeniem, para USD / KRW spadła i osiągnęła 2-tygodniowe minima. W ciągu dnia USD / KRW spadł o 0.10% i obecnie znajduje się w pobliżu poziomu 1326.

Jeśli spojrzymy wstecz, Bank Korei utrzymał stopę procentową na poziomie 3,5% od początku lutego 2023 roku. Kiedy połączymy to ze słabością USD, wydaje się, że oczywistym wyborem dla USD / KRW jest spadek.

Ogólnie rzecz biorąc, to już czwarty raz, kiedy BoK nie dokonał żadnych zmian w swoich stopach referencyjnych. Powodem tego są oczekiwania banku centralnego, że krajowy wzrost gospodarczy wykazuje oznaki poprawy. Ponadto BoK oczekuje również, że inflacja wzrośnie nieco wyżej niż prognozowano.

BoK mówił również o tym, że sytuacja gospodarcza w Chinach jest niepewna, a także o skoku cen nieruchomości. Co więcej, bank centralny mówił również o tym, że pozabankowa część sektora finansowego ma teraz mniej obaw.

Ogólnie rzecz biorąc, KRW może stać się byczy w przypadku jastrzębich komentarzy ze strony BoK, podczas gdy gołębie komentarze na temat stóp procentowych mogą prowadzić do niedźwiedzi KRW. Jeśli chodzi o obecną sytuację, USD wykazuje słabość, co pozwala KRW naprawdę błyszczeć.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry