Boj utrzyma politykę bardzo niskich stóp procentowych

Oczekuje się, że BoJ zmieni YCC w obliczu wysokiej inflacji

Pomimo zmiany przywództwa, Bank Japonii (BOJ) prawdopodobnie będzie kontynuował swoją obecną politykę monetarną polegającą na ultraniskich stopach procentowych. Ponadto prognozy dotyczące Japonii wskazują na ożywienie gospodarcze ze względu na wsparcie ze strony wydatków gospodarstw domowych i przedsiębiorstw.

Według ekspertów BOJ zasygnalizuje również problem przekroczenia inflacji, co doprowadziłoby do zmiany prognoz cenowych. Aktualizacja ta nastąpi prawdopodobnie w lipcu podczas kwartalnej recenzji.

Inflacja nie doprowadzi do podwyżek stóp

Jeśli rozejrzymy się dookoła, skok inflacji również wywołuje podwyżki stóp procentowych, ale wygląda na to, że Japonia jest na innej ścieżce. Dlatego nawet jeśli podniesiemy cel inflacyjny, szansa na podwyżkę stóp w Japonii jest bardzo niewielka.

Niedawno gubernator BOJ Kazuo Ueda powtórzył potrzebę utrzymania obecnej ultra-luźnej polityki, aby zapewnić, że wzrost płac jest zgodny ze wzrostem cen.

W swoim przemówieniu w parlamencie Ueda mówił również o tym, że zachowanie sektora korporacyjnego w zakresie ustalania cen wykazuje oznaki zmian, które mogą spowodować wzrost inflacji.

BOJ uważa, że konsumpcja wydaje się być silna, co pomaga w podtrzymaniu japońskiej gospodarki. Bank of Kapan musi jednak nadal wspierać gospodarkę, aby aktywować cel inflacyjny na poziomie 2%.

Dlatego szanse na brak zmian w polityce stóp procentowych BOJ są bardzo prawdopodobne. Na nadchodzącym posiedzeniu BOJ utrzyma stopę procentową na poziomie -0,1% bez żadnych zmian.

Jeśli chodzi o eksport z Japonii, BOJ może obniżyć prognozy, biorąc pod uwagę słabszy popyt z Chin i USA.

Jednak ogólny temat sugeruje, że BOJ prawdopodobnie utrzyma swoją obecną politykę, aby zapewnić, że umiarkowane ożywienie stanie się możliwe w trzeciej co do wielkości gospodarce świata.

Wcześniej rynki miały nadzieję, że zmiana w kierownictwie BOJ doprowadzi również do zmiany polityki BOJ. Wygląda jednak na to, że nawet Ueda jest skłonny kontynuować starą politykę, aby osiągnąć rezultaty.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry