BofA utrzymuje rekomendację kupuj dla IBM z ceną docelową 152 USD

BofA utrzymuje rekomendację kupuj dla IBM z ceną docelową 152 USD

Przed raportem o wynikach IBM za drugi kwartał 2023 r. papiery wartościowe BoFA ponownie utrzymały rekomendację „Kupuj” i wyznaczyły cenę docelową 152,00 USD dla akcji spółki.

Raport finansowy IBM za drugi kwartał 2023 r. ma zostać opublikowany 19 lipca. Moment wydania rekomendacji kupna jest bardzo ważny, ponieważ wyprzedza raport za drugi kwartał. Po opublikowaniu raportu o zyskach akcje IBM przyciągną większą zmienność – dlatego wydaje się, że BofA informuje graczy rynkowych z wyprzedzeniem.

Akcje IBM osiągną lepsze wyniki w drugiej połowie 2023 r.

Pomimo słabego otoczenia makro w USA i innych dużych gospodarkach, analitycy BofA uważają, że akcje IBM osiągną dobre wyniki w drugiej połowie 2023 roku. Powodem tego optymizmu w wynikach IBM jest poprawa podstaw gospodarczych na całym świecie.

BofA twierdzi, że wzrost przychodów IBM był lepszy od oczekiwań. Ponadto firma cieszy się również korzystnymi warunkami walutowymi, zdolnością adaptacji sztucznej inteligencji, wzrostem FCF i poprawą marż przed opodatkowaniem.

Oczekuje się również, że firma odnotuje zdrowy wzrost w sektorze sztucznej inteligencji dzięki swojej usłudze znanej jako WatsonX.

Według BofA komentarz dotyczący drugiej połowy roku prawdopodobnie doprowadzi do lepszych wyników akcji. Ponadto BofA uważa, że IBM musiałby również położyć nacisk na swoje wytyczne na 2023 rok. Podobnie, wzrost przychodów o około 3% – 5% w oparciu o stałą walutę również pomoże akcjom osiągnąć docelową cenę.

W drugim kwartale analitycy BofA spodziewają się 5,12 mld USD przychodów z usług konsultingowych, podczas gdy konsensus zakłada jedynie 50,08 mld USD. Ponadto firma widzi również 3% wzrost w sektorze oprogramowania w drugim kwartale. Podobnie, BofA spodziewa się również niskiego jednocyfrowego wzrostu w przetwarzaniu transakcji.

Patrząc w przyszłość, ciekawie byłoby zobaczyć, co ujawni nadchodzący raport IBM. Jeśli będzie on zgodny z oczekiwaniami analityków BofA, prawdopodobnie zobaczymy skok kursu akcji.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry