Bmw zwiększyło swoją prognozę marży na 2023 rok obiecuje stabilne ceny

Bmw zwiększyło swoją prognozę marży na 2023 rok obiecuje stabilne ceny

BMW zwiększyło swoją prognozę marży na rok 2023, a także wyraziło plan utrzymania cen na stałym poziomie. Producent samochodów spodziewa się wzrostu marży o 8% do 10% na rok 2023.

W 2022 roku firma miała cel tylko na poziomie 7% – 9%, co mówi nam, że jest optymistycznie nastawiona do roku 2023. Firma obiecała również stabilne ceny na rok 2023, ale jeśli spojrzymy wstecz, firma ma historię podnoszenia cen samochodów.

Oznacza to, że nawet jeśli koszty produkcji wzrosną, to firma będzie musiała je ponieść, a nie przerzucić na klientów. Może to być więc dobra wiadomość dla klientów, ale spowoduje wgniecenie rentowności BMW. Jednak pozytywną stroną tego rozwiązania jest wzrost sprzedaży.

BMW planuje przestawić 50% produkcji na pojazdy elektryczne

BMW wyznaczyło długoterminowy plan, w którym chce przejść na pojazdy napędzane energią elektryczną. Jak na razie firma ma nadzieję na osiągnięcie celu 50% przed końcem 2030 roku.

W rzeczywistości BMW ujawniło, że jego plan porusza się w znacznie szybszym tempie niż początkowo zakładano. Jeśli więc w bieżącym i przyszłym roku otrzymamy więcej samochodów napędzanych energią elektryczną od BMW, sprawi to, że stanie się ono również wielką nazwą w segmencie EV.

W roku 2023 wzrost sprzedaży EV przez BMW ma nieco zwolnić w porównaniu z rokiem 2022. Tylko w zeszłym roku firma sprzedała 215 000 samochodów EV, co jest prawie dwukrotnym wzrostem w porównaniu z rokiem wcześniejszym.

Do 2025 roku BMW wierzy, że 25% sprzedaży będzie pochodzić z samochodów elektrycznych zasilanych bateriami. A do końca 2026 roku liczba ta wzrośnie do 33%, co mówi nam, że firma ma przed sobą jasny cel.

BMW jest również wielkim zwolennikiem samochodów napędzanych wodorem i ma plan rozpoczęcia produkcji takich pojazdów w ciągu kilku najbliższych lat. Wciąż jednak nie wiadomo, czy okaże się to alternatywą dla samochodów EV, czy też nie!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry