Blackstone planuje sprzedać 480 mln udziałów w indyjskich reitach

Blackstone planuje sprzedać 480 mln udziałów w indyjskich reitach

Blackstone (BX) prowadzi podobno rozmowy w sprawie sprzedaży około 50% swoich inwestycji w nieruchomości w Indiach. Jeśli okaże się to prawdą, doprowadzi to do transakcji wartej około 480 milionów dolarów w oparciu o obecne ceny.

Blackstone (BX) planuje sprzedać swoje inwestycje REIT innej firmie o nazwie Bain. Jeśli chodzi o Blackstone, wydaje się, że firma planuje ponowne dostosowanie swojego portfolio. A dla Bian byłaby to pierwsza inwestycja w nieruchomości dla firmy w Indiach.

Według źródeł, rozmowy te są jeszcze we wczesnej fazie i na więcej szczegółów trzeba będzie poczekać jeszcze kilka tygodni. Na razie cena i harmonogram transakcji nie zostały jeszcze sfinalizowane. Jednak dostępne dane sugerują, że wspomniana transakcja zostanie przeprowadzona poprzez transakcje pakietowe na giełdach w Indiach.

Embassy Office Parks – pierwszy indyjski REIT

REIT omawiany w tej transakcji to Embassy Office Parks, który został wprowadzony na giełdę w 2019 roku. Według informacji, REIT kontroluje około 43,2 mln stóp kwadratowych budynków biurowych w głównych miastach Indii. To czyni go jednym z największych biurowych REIT-ów w regionie Azji.

Na wypadek gdybyś nie wiedział, REIT-y opierają się na aktywach nieruchomościowych i są bardzo podobne do funduszy inwestycyjnych. Źródłem przychodów dla tych REIT-ów jest czynsz, który pobierają z nieruchomości.

Blackstone posiada obecnie około 24% udziałów w Embassy REIT. A jeśli spojrzymy na kapitalizację rynkową Embassy REIT, to wynosi ona około 4 mld dolarów. Jeśli więc wspomniana transakcja dojdzie do skutku, Blackstone sprzeda 12% udziałów w REIT.

Według dostępnych informacji, będzie to czwarta sprzedaż udziałów przez Blackstone w poprzednich latach (2020 – 2022). We wrześniu 2022 r. akcje REIT o wartości około 400 mln USD zostały sprzedane przez Blackstone władzom inwestycyjnym Abu Dhabi.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry