BlackBerry (BB) spada o 12% po słabych wynikach za drugi kwartał

BlackBerry (BB) spada o 12% po słabych wynikach za drugi kwartał

Spółka BlackBerry, notowana na NYSE pod symbolem „BB”, spadła o 12% po opublikowaniu raportu za II kwartał poniżej oczekiwań.

Analitycy spodziewali się, że przychody BlackBerry w drugim kwartale wyniosą około 150,5 miliarda dolarów. Jednak dane opublikowane przez BlackBerry wykazały sprzedaż o wartości zaledwie 132 mln USD.

Bliższe spojrzenie na raporty zysków BB sugeruje, że firma zarobi 49 milionów dolarów na jednostce IoT. Ogólnie rzecz biorąc, oznacza to sekwencyjny wzrost o około 9% w porównaniu z pierwszym kwartałem. Podobnie prognozuje się, że zyski z działu cyberbezpieczeństwa wyniosą 80 milionów dolarów, co również jest znacznie niższe od oczekiwań.

Według BlackBerry, głównym powodem, dla którego wyniki firmy nie są zgodne z oczekiwaniami, jest brak możliwości zamknięcia dużych transakcji rządowych.

BlackBerry spodziewa się zarobić 225-250 milionów dolarów na IoT

W przeważającej części BlackBerry utrzymało prognozę przychodów dla licencji i jednostki cyberbezpieczeństwa na niezmienionym poziomie. Jednak prognoza przychodów dla działu IoT została obniżona do bardziej realistycznych celów. Firma spodziewa się zarobić w tym roku blisko 225-240 milionów dolarów na działalności związanej z IoT.

Dyrektor generalny BlackBerry powiedział, że dział cyberbezpieczeństwa firmy przechodzi cykl sprzedaży. Jednocześnie firma nadal cieszy się silną pozycją dzięki transakcjom rządowym. Dodali również, że wpływ na przychody w II kwartale można przypisać opóźnieniu w dużych transakcjach.

Oczekuje się, że BlackBerry zamknie większość tych transakcji przed końcem roku podatkowego 2023. Ponadto istnieje również wiele możliwości dla firmy do zbadania w samym sektorze IoT.

Dlatego BlackBerry uważa, że musi jedynie dostosować cele krótkoterminowe. Jednak cele długoterminowe pozostaną nienaruszone bez potrzeby rewizji.

Po opublikowaniu ostatnich prognoz przez BlackBerry inwestorom nie spodobało się to, co zobaczyli. Dlatego akcje doświadczyły szybkiej sprzedaży, która spowodowała spadek o 12%.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry