Bitstamp zawiesza obstawianie ETH dla klientów z USA w związku z przeszkodami regulacyjnymi

Bitstamp zawiesza obstawianie ETH dla klientów z USA w związku z przeszkodami regulacyjnymi

Stany Zjednoczone nadal spotykają się z większą krytyką za brak wystarczających regulacji dotyczących kryptowalut. Zaledwie kilka miesięcy temu UE zatwierdziła nową ustawę o nazwie „MiCA” mającą na celu regulację aktywów kryptograficznych.

Kiedy SEC zapytała o status aktywów kryptograficznych, nie udzieliła żadnej odpowiedzi. W rezultacie wszyscy użytkownicy z USA muszą teraz stawić czoła skutkom bezczynności SEC.

25 września to ostateczny termin

W ostatnim czasie giełda Bitstamp ogłosiła, że zakończy świadczenie usług stakingu ETH dla klientów z USA. Zgodnie ze szczegółami, klienci z USA mogą nadal korzystać z usługi stakingu ETH do 25 września. Staking ETH to proces, w którym użytkownicy mogą zdobywać nagrody za blokowanie swoich zasobów ETH.

Po upływie terminu 25 września wszelkie postawione aktywa kryptograficzne zostaną automatycznie odblokowane i dodane do salda konta użytkownika.

Bitstamp wyjaśnił w niedawnym oświadczeniu, że przeszkody regulacyjne w USA są głównym powodem zawieszenia usług stakingu. Dodali również, że dynamika regulacyjna w kraju nie pozwala im już oferować usług klientom z USA.

Zaledwie miesiąc temu Bitstamp przestał również oferować klientom z USA łącznie 7 kryptowalut, takich jak SOL i MATIC. W tamtym czasie giełda nie podała żadnego powodu, ale eksperci uważają, że miało to związek z uznaniem ich za niezarejestrowane papiery wartościowe przez SEC.

Termin został wyznaczony na 29 sierpnia, po którym handel SOL, MATIC, AXS i kilkoma innymi kryptowalutami zostanie wstrzymany przez Bitstamp.

Dlatego też firma wezwała użytkowników do zamknięcia wszelkich otwartych lub oczekujących zleceń. Dodano również, że wycofywanie i przechowywanie tych tokenów będzie nadal obsługiwane po upływie terminu.

W tweecie firma stwierdziła, że SEC podejmuje kroki prawne przeciwko wielu firmom kryptowalutowym, takim jak Coinbase i Binance. Aby uchronić firmę przed nieuzasadnionymi działaniami prawnymi, Bitstamp jest proaktywny.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry