Bitcoin przekracza opór 30 tys. pośród plotek o zmianach w polityce Fedu

Bitcoin przekracza opór 30 tys. pośród plotek o zmianach w polityce Fedu

Bitcoinowe byki zyskały przewagę podczas wtorkowej sesji handlowej i przekroczyły poziom 30 tysięcy dolarów. Jest to pierwszy raz od prawie 10 miesięcy, kiedy Bitcoinowi (BTC) udało się przekroczyć przeszkodę 30 tys. dolarów.

Po ostatnich wskaźnikach ekonomicznych rynki kryptowalutowe liczą obecnie na mniej jastrzębi Fed, co oznacza mniejsze szanse na podwyżki stóp.

Dodatkowo, chmury kryzysu bankowego również zaczęły się unosić, co ostatecznie poprawiło również sentyment rynkowy!

Bitcoin (BTC) wzrósł o 6,3% w ciągu dnia

Bitcoin (BTC), który jest największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji, zyskał 6,3% podczas wczesnej sesji wtorkowej. W momencie pisania tych słów, Bitcoin był handlowany w pobliżu 30 061 dolarów, co jest jednym z jego najwyższych poziomów w ciągu ostatnich 10 miesięcy.

Ponadto inne aktywa kryptowalutowe, takie jak Dogecoin, Ethereum i Binance Coin (BNB) również dołączyły do partii byków wraz z Bitcoinem (BTC).

Podobnie jak Bitcoin, Ethereum (ETH) również rośnie o 3,3% na dzień i ściśle podąża za Bitcoinem. Podobnie, moneta Ripple również zyskała 2,3%, co stanowi ogólnorynkowy trend byczy.

Po ostatnich zyskach, całkowita kapitalizacja na rynku kryptowalut wynosi obecnie 1,4 biliona dolarów i jest na najlepszej drodze do dotknięcia poziomu 1,5 biliona dolarów!

Jeśli spojrzymy na wyniki BTC w 2023 roku, to jest on już w górę o 80%, co jest pewnym imponującym zyskiem, gdy spojrzymy na inne klasy aktywów.

Największym czynnikiem, który wspiera byczy sentyment w Bitcoinie jest nadzieja, że Fed będzie teraz wprowadzał mniej podwyżek stóp w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Podobnie jak rynek kryptowalut, również rynki akcji dołączyły we wtorek do byczego bandwagonu. Nie możemy jednak powiedzieć tego samego o dolarze amerykańskim, który użycza swojej siły wyższym stopom procentowym!

Patrząc w przyszłość, polityka Fed dotycząca stóp procentowych będzie odgrywała główną rolę w określaniu dalszego kierunku Bitcoina i innych kryptowalut.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry