Bitcoin przekracza 30 tys. dolarów wśród optymizmu związanego z funduszem ETF BlackRock

SEC zatwierdza pierwszy Bitcoin ETF

Ceny Bitcoina osiągnęły najwyższy poziom od miesiąca w związku z wiadomością o nowym ETF-ie Bitcoina uruchomionym przez BlackRock. Wiadomość ta ma większą wagę ze względu na fakt, że Blackrock jest jedną z największych firm inwestycyjnych na świecie.

Uruchomienie ETF opartego na kryptowalutach zwiększyło szanse na przyjęcie Bitcoina i innych aktywów przez instytucje. Może to nawet doprowadzić do masowej adopcji w późniejszym okresie.

Bitcoin zyskał 14,4% w ciągu ostatnich 3 dni

W ciągu ostatnich trzech dni Bitcoin zyskał 14,4%, a nawet zdołał dotknąć wielomiesięcznych maksimów podczas tego procesu. Podczas czwartkowej sesji ceny Bitcoina ustabilizowały się w pobliżu poziomu 30300 USD.

Podobnie, Ethereum (ETH) również podskoczył o 6% podczas sesji handlowej, a także osiągnął 2-miesięczne maksimum, podobnie jak Bitcoin.

Niedawny wzrost Bitcoina i innych kryptowalut nastąpił po tym, jak Blackrock złożył wniosek o ETF oparty na Bitcoinie. Podobnie, inni główni inwestorzy instytucjonalni, tacy jak Citadel, Valkyrie i WisdomTree, również złożyli wnioski o fundusze ETF oparte na kryptowalutach.

Zgodnie z doniesieniami medialnymi, depozytariuszem Blackrock ETF będzie Coinbase, która jest również znaną platformą kryptowalutową. Jeśli spojrzymy wstecz, skok zakupów instytucjonalnych doprowadził również do słynnego rajdu kryptowalut w 2021 roku. Był to również rok, w którym Bitcoin osiągnął nowe szczyty i przyciągnął uwagę mediów.

Jednak szereg problemów spowodował załamanie cen Bitcoina, takich jak bankructwa, wysokie stopy procentowe, a nawet represje regulacyjne.

Po niedawnym złożeniu wniosku o fundusz ETF pojawiła się nowa nadzieja, że instytucje będą bardziej zainteresowane branżą kryptowalut, co ostatecznie podniesie również kapitalizację rynkową.

Na razie wydaje się, że dobrych wiadomości dotyczących rynku kryptowalut jest więcej niż złych. Biorąc jednak pod uwagę trwające batalie prawne toczone przez Binance, Ripple i inne firmy kryptowalutowe, nie możemy bagatelizować również negatywów!

Jednak krótkoterminowy sentyment dla Bitcoina, Ethereum i innych aktywów kryptograficznych jest zwyżkowy po wiadomościach o funduszu ETF BlackRock!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry